Debati i Dytë, 2016/ Nata ra në duart e zotit Trump!
Kush fitoi në debatin e dytë të Presidencialeve në Amerikë?- pyet BBC në rubrikën e vet. Për të kërkuar përgjigjen, BBC iu drejtua disa mediave. ...
Donald Trump përbetohet se Hillary-n do ta çojë në burg
  Sfidanti, Donald Trump, ditën e  Dielë tha se Hollary Clinton do të shkojë në burg në qoftë se do të bëhet presidnet Deklaratën e bëri- ...
Debati 2016/Trump lëshon “bombën” e përdhunimit mbi Clinton
Që në fillim të debatit të zjarrtë të Dielën, kandidati republikan Donald Trump  hodhi bombën e përdhunimit mbi kandidaten Republikane,  Hillary C...
FOTO: Joe Biden “ia hodhi fytyrës” Trumpit për “ngacmim seksual”, por shikoni si vetë Biden i nduk femrat/ shkruan Breitbart
  Zëvendës presidenti Joe Biden ia “plasi në fytyrë” kandidatit presidencial republikan, Trump,  të Shtunën, duke e akuzuar për “ngacmim s...
Liderët vbangjelist, besnikë ndaj Trump; fokusohen në rrëzimin e Clinton
Liderët e grupit konservator fetar Evangjelist, që pasivisht qëndrojnë në mbështetje të Donald Trump, dje e Shtunë, një ditë pas komenteve për ska...
Donald Trump thotë se shansi për dorëheqje është Zero
Kandidati presidencial i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se nuk do të tërhiqet nga gara presidenciale. Deklaratën e ka bërë përmes një b...
83% e këshilltarëve financiarë preferojnë Trump mbi Clinton
Nga Alex Swoyer/ Breitbart, SHBA Një pyetësor nga  Woodbridge Wealth ka pyetur këshilltarët financiar dhe ka zbuluar se 83 për qind e tyre beso...
Obama e hodhi votën për zgjedhjet 2016 gjatë udhëtimit në Cikago
  Presidenti i SHBA, Barack Obama, të Premten hodhi votën për zgjedhjet e 8 nëntorit në qytetin e tij të lindjes Cikago. Të pranishmit ...
Sondazhet në Nevada: Donald Trump dhe Hillary Clinton barazohen në 43 për qind
      Donald Trump dhe Hillary Clinton ndodhen në rezultat të ngushtë në 43 per qind në Nevada, sipas sonazheve më të fundit n...
Pence apo Kaine: Kush e fitoi debatin e zëvendës- presidentëve?
    Ishte një debat me ndërprerje të shpeshta, ku moderatorja Elaine Quijado humbi kontrollin e diskutimeve të zgjatura. Në fund, ...