Shumica në Senat varet nga balotazhet në Georgia në 5 janar
Republikanët janë duke shtuar përpjekjet për të mbajtur shumicën e tyre në Senat përmes një balotazhi në Georgia. Kens Loeffler dhe David Perdu...
Donald Trump thotë se do të bëjë fushatë në Georgia në 5 dhjetor
Presidenti Donald Trump tha të enjten se do të bëjë fushatë në Georgia, të shtunën, 5 Dhjetor, për të ndihmuar Republikanët në zgjedhjet gjatë bal...
Obama pranon se Trump ka fituar 73 milionë vota’, por… për arsyen e të bardhëve.
Ish Presidenti Barack Obama tha se ai beson se Presidenti Trump fitoi më shumë se 73 milion vota këtë cikël zgjedhor, por sipas tij këto 73 milion...
Kthimi i Moçalit?
JOEL B. POLLAK Ish Zëvendës presidenti Joe Biden thuhet se do të njoftojë këtë javë se Tony Blinken, i cili mbështeste idenë e "ndërhyrjes Ruse...
9 pikat kryesore nga konferenca për shtyp e fushatës Trump mbi sfidat ndaj rezultateve të zgjedhjeve
Nga JOEL B. POLLAK   Rudy Giuliani dhe avokatët e tjerë që përfaqësojnë fushatën e Presidentit Donald Trump përshkruan çështjen e tyre ...
Dy anëtarë republikan të bordit ndryshuan votën dhe rezultatin nga frika se u kërcënuan deri në familje
Dy anëtarë republikanë të Bordit të Canvassers të Qarkut Wayne në Miçigan anuluan votat e tyre në procesin e vërtetimit të rezultateve në zgjedhje...
Sondazhi: 52% e Republikanëve besojnë se presidenti Trump ‘fitoi me të drejtë’ zgjedhjet
Nga: HANNAH BLEAU Një shumicë e Republikanëve besojnë se Presidenti Trump "fitoi me të drejtë" zgjedhjet presidenciale dy javë më parë, tregoi ...
Ekipi i fushatës së Trump shpenzon 3 milion dollarë për dosjen e rinumërimit në dy qarqe të Wisconsin
Ekipi i fushatës së Trump, të mërkurën, kërkoi një rinumërim të pjesshëm në Wisconsin, duke pretenduar se votat e munguara të ndryshuara jo ligjër...
Trump shkarkon drejtorin e Sigurisë Kibernetike (DHS) Christopher Krebs, për deklaratën shumë të pasaktë se: ‘zgjedhjet presidenciale Ishin “më të Sigurtat në Historinë Amerikane”!
Presidenti Donald Trump njoftoi mbrëmjen e së martës shkarkimin nga detyra të zyrtarit të lartë të Sigurisë Kibernetike, Christopher Krebs. Tru...
Ngecja e certifikimit të Qarkut Wayne në Michigan/ Numri i votave në 71% të zonave nuk përputhet me me listat e votuesve.
  "Kjo nuk ka rëndësi nëse jeni demokrat apo republikan. Ju duhet të shqetësoheni për këtë, 'tha një këshilltar ligjor i fushatës Trump 20...