Zgjedhjet në SHBA/ Sekretari i Shtetit i Georgjia njofton një ‘rivlerësim të plotë, me dorë në secilin qark’
Sekretari i Shtetit i Gjeorgjisë, Brad Raffensperger (R), njoftoi të mërkurën se shteti do të kryejë një "rinumërim me dorë në secilin qark" në Pe...
Republikanët më të lartë rreshtohen në luftën për zgjedhjen e Trump president, ndërsa Biden nxit presidentin për të mos pranuar
-Mitch McConnell dhe të tjerët po mbrojnë të drejtën e Trump për të ndjekur të gjitha rrugët ligjore- Zyrtarët e lartë republikanë po vazhdojnë...
Përparësia e Joe Biden në Arizona bie me 15.000 vota. Mbetën 63.000 fletë votimi për tu numëruar
Nga: HANNAH BLEAU Presidenti Trump po vazhdon të fitojë në Arizona, duke zvogëluar përparesine e Joe Bidenit (D) me mijëra gjatë javës së fundi...
Këshilltari i fushatës Trump, Jason Miller: ‘Pranimi’ as nuk është ‘në fjalorin tonë tani’
JOSHUA CAPLAN Duke dalë të hënën në Fox Business Network, këshilltari i fushatës Trump Jason Miller tha se pranimi i zgjedhjeve presidenciale t...
Graham: ‘Nëse GOP nuk lufton, kurrë nuk do të zgjidhet një president tjetër Republikan ‘
Graham paralajmëroi se Republikanët do ta paguajnë shtrenjtë nëse nuk sfidojnë zgjedhjet e vitit 2020 Ronn Blitzer | Fox News Senatori Linds...
Media e korruptuar dhe e dëshpëruar kërkon të mbyllë librat mbi zgjedhjet e kontestuara
Nga: John Nolte Joe Biden nuk është "presidenti i zgjedhur". Joe Biden nuk ka fituar zgjedhjet presidenciale të vitit 2020. Donald Trump nuk ës...
39 Republikanë të Dhomës i kërkojnë Bill Barr të sigurojë integritetin e procesit të votimit dhe numërimit
Më shumë se tre duzinë republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve, përfshirë Kryetarin e Grupit të Lirisë së Shtëpisë Andy Biggs (R-AZ), i shkruan një...
Gjykata e Lartë urdhëron numërimin veç të fletëve të votimit të vonuara në Pensilvani
  ALANA MASTRANGELO Gjykata e Lartë e Shteteve të Bashkuara ka urdhëruar bordet elektorale në Pensilvani të ndajnë numërimin e fletëve ...
Softueri i vjedhjes së votave “Operation Scorecard” i drejtuar nga CIA, kaloi në çdo shtet të lëkundur … duke i kaluar votat nga Trump te Biden
NGA: HEALTHRANGER // DISTRIBUTED NEWS/2020-11-06 Pesë ditë më parë, ne botuam një histori shpërthyese që u zbulua fillimisht nga Dave Janda (Da...
Trump thyen rekordin e votave popullore të Obamës ne 2008 me mbi 500.000 deri më tani
EDWIN MORA/ Presidenti Donald Trump ka marrë më shumë vota popullore se çdo paraardhës i tij, me mbi 70 milion duke numëruar që nga e Premtja p...