Ted Cruz shpjegon pse pranoi të argumentojë çështjen e zgjedhjeve në Pensilvani, nëse Gjykata e Lartë e merr për gjykim.
Senatori Ted Cruz, R-Texas, i tha "Hannity" të hënën se ai ra dakord të paraqiste argumente gojore përpara Gjykatës së Lartë në një çështje kyçe t...
Gjykata Supreme/ Texas padit Georgia, Michigan, Pennsylvania dhe Wisconsin mbi shkeljen e rregullave të Zgjedhjeve
Shteti i Teksasit ngriti një padi direkt në Gjykatën Supreme të SHBA pak para mesnatës të hënën duke sfiduar procedurat e zgjedhjeve në Georgia, M...
Ajo doktrinë e vjetër e Gjykatës së Lartë mund të paralizojë Biden.
Koment nga: Francesca Salvatore Ndërsa Joe Biden blindon presidencën dhe fillon fazën komplekse të tranzicionit, dyshimet dhe frika po përhapen...
Rudy Giuliani rezulton pozitiv për koronavirus
  -Giuliani po udhëhiqte betejën ligjore të fushatës Trump për të përmbysur rezultatet e zgjedhjeve të vitit 2020 në disa shtete-   ...
Ekipi ligjor i Trump feston, gjyqtari i Michigan lejon hetimin e makinave të votimit Dominion
-Avokatja e fushatës së Trump Jenna Ellis tha se rezultatet e hetimit mund të vijnë në 48 orë- Një gjykatës i Miçiganit po lejon një hetim mjek...
Donald Trump në Georgia: ‘Jemi duke i fituar këto zgjedhje’
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump bëri fushatë në Georgia të Shtunën për zgjedhjet e balotazhit të Senatit në emër të Senatoreve David P...
Presidenti Trump, sonte në ora 7, në mitingun e madh në Georgia për fitoren e dy republikanëve në Senat
Me shumicën republikane drejt balotazhit për Senatin, në Georgia, Presidenti Trump kthehet në fushatën e së shtunës për herë të parë që nga zgjedh...
Manipulimi i votave të Trump na çon në Gjermani. Ndeshja me armë mes Forcave Speciale Amerikane. Vriten 5 ushtarë dhe një operativ
  Alberto Bellotto Një muaj pas votimit, mjegulla paszgjedhore në Shtetet e Bashkuara nuk është pastruar ende plotësisht. Fushata gjyqë...
A do të auditohen fletëvotimet e dyshuara në Georgia? Guvernatori Kemp pranon, por thotë se është në dorë të sekretarit të shtetit.
-'Unë bëra thirrje për një kontroll të nënshkrimit,' i thotë Kemp drejtueses së Fox News, Laura Ingraham- Guvernatori Brian Kemp, Republikani i...
Video/ Georgia: Largojnë vëzhguesit dhe gazetarët, pas kësaj numëruesit e votave tërheqin valixhet e fletëve të votimit nga nën tryezë dhe i skanojnë.
Provat video që duket se tregojnë rastet e bllokuara të votave në Gjeorgji u paraqiten gjatë një seance dëgjimore  legjislative të Enjten. Avok...