Kaliforni: 2 të akuzuar për mashtrime të shumta me votat, priten mijëra
Dy individë janë akuzuar nën akuza për mashtrime të shumta të  votuesve pasi dyshohet se kanë paraqitur aplikacione mashtruese për regjistrimin e ...
Trump ‘kap’ garën lokale në Nevada për të ngritur dyshime për një problem më të gjerë
-Grenell thotë se Demokratët në Nevada janë në 'gjendje paniku të plotë'- Presidenti Trump e quajti ‘një fitore e madhe’ vendimin e Nevada Clar...
Mbështetësit e Trump sulmohen me fishekzjarrë në restorant pas marshimit të MAGA.
Policia ka arrestuar një të dyshuar në lidhje me fishekzjarrët që shpërthyen në një restorant D.C., duke goditur mbështetësit e Trump pas "MAGA Mi...
Media ka injoruar sulmet e dhunshme ndaj mbështetësve të Trump në tubimin e MAGA
-Rep Lee Zeldin, R-N.Y., tha se ]blackout i mediave' ishte 'e tmerrshme' dhe ‘tregues'- Konservatorët kritikuan  mediat për dështimin që shkakt...
Marshimi i ‘ Million MAGA’, mbështetësit e Trump ‘përmbytën’ Uashingtonin, Trump shpërthen kundër ‘LLUMIT ANTIFA ‘,
-Presidenti gjithashtu sulmoi kryebashkiakun e Uashingtonit Muriel Bowser, ‘Demokrati nuk ishte "duke bërë punën e tij"   Presidenti Trump sulmoi kundër "LLUMIN ANTIFA" siç e quajti ai ...
Nën presion, avokatët e Trump heqin dorë nga Pensilvania
Avokatët e presidentit Donald Trump, nga kompania avokatore Porter Wright, janë tërhequr që nga e premtja nga përfaqësimi i tij në sfidat ndaj rez...
Ligjvënësi Republikan i Connecticut-it del fitues pasi gara ishte quajtur e fituar për Demokratët
  Dr. SUSAN BERRY Republikani i Dhomës së GOP në Connecticut,Craig Fishbein u shpall humbës në garën për vendin e tij derisa një nëpunë...
Më pak se gjysma e Amerikës beson se Joe Biden fitoi zgjedhjet/ Sondazhi
Më pak se gjysma e popullit amerikan beson se Joe Biden (D) fitoi zgjedhjet presidenciale, sipas një sondazhi të martën nga ‘Just the News Daily’ ...
Joe Biden në shtator: ‘Unë nuk do ta deklaroj fitoren derisa zgjedhjet të certifikohen në mënyrë të pavarur’.
ALANA MASTRANGELO Gjatë debatit të parë presidencial midis Presidentit Donald Trump dhe Joe Biden,Chris Wallace i Fox News e pyeti Bidenin nëse...
BLM do t’i lidhë këmbët presidentit demokrat; Biden-it i dërgon mesazh: ‘Ne duam diçka për votën që dhamë’
-'Njerëzit e zinj i fituan këto zgjedhje,' thotë bashkëthemeluesi i Black Lives Matter, Patrisse Cullors- Bashkëthemeluesi i Black Lives Matter...