Policia ka bërë më të qartë situatën në Baçallëk të Shkodrës, duke jellë disa hollësi mbi ngjarjen e rëndë.

Një makinë ‘Ford Focus’ ka rënë në ujërat e lumit në Shkodër nga ura e Bahçallëkut. Dyshohet se brenda saj ka dy persona. Ajo ishte duke udhëtuar në drejtim të Tiranës, kur ka devijuar drejt lumit.

Policia ka shkuar në vendin e ngjares dhe ka njoftuar polombarët.

Lumi i Drinit ka prurje të papara për shkak të shirave të fortë që po bien prej dy ditësh, veçanërisht mbrëmë.

(UPDATED)

Fillimisht u dyshua për dy persona por më pas verifikimeve nga policia por dhe polumbarët u konfirmua se në makinë ndodhej vetëm drejtuesi i mjetit.

Pas më shumë se një ore kërkimi polumbarët nxorrën trupin e pajetë të 37 vjeçarit.

Viktima është Sokol Kulla, 37 vjeç me banim në Greqi.

Në orën 10:20 u nxorr makina nga lumi.

Paraprakisht dyshohet se shkak është bërë terreni i vështirë nga reshjet e shiut që kanë rënë gjatë mbrëmjes së djeshme.  Por grupi hetimor do të zbardhë shkaqet.

Veritas.com.al/

Bie në lumë një makinë me 2 persona brenda nga ura e Bahçallëkut në Shkodër, dalin pamjet