Policia ka identifikuar autorin e vrasjes se 33-vjeçarit Valter Fierza, ai është fqinji i tij Klodian Mhilli.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme në fshatin  Hot i Ri në Shkodër.

Autoritetet kanë nisur kërkimet në terren për lokalizimin dhe kapjen e ekzekutorit. Rrethanat e krimit janë ende të paqarta/