Bleona Qereti në festën e presidentit Trump për Krishtlindjet/ FOTO + VIDEO
(FOTO: Festa e Krishtlindjeve; Bleona Qereti në foto selfie me Donald Trump, president i zgjedhur)  Bleona Qereti, këngëtare shqiptare, ka shpë...
Trump merr një letër ‘shumë të mirë’ për Krishtlindje nga Putin.
  Dje, e Premte, Presidenti i zgjedhur Donald Trump shpërndau një letër që ka marrë nga Presidenti Rus, Vladimir Putin, me rastin e Krisht...
Vala e nxehtë e Arktikut mund të thyejë rekord këto Krishtlindje.
Temperaturat në Polin e Veriut mund të ngrihen edhe 20 gradë më lart se mesatarja gjatë këtyre Krishtlindjeve, gjë që sipas shkencëtarëve valët e ...
Një avion Libian mund të jetë marrë peng në Malta.
(FOTO: Pamje nga avioni Libian që mendohet se është marrë peng në Malta)/ Një avion pasagjeres nga Libia me 118 persona në board është detyruar...
IVANKA TRUMP-it I DREJTOHET NJË PASAGJER NË AVIONIN E “JETBLUE FLIGHT”.
  Ivanka Trump pësoi një incident që në fillim të pushimeve të saj “Xmas holiday” ...një pasagjer jashtë kontrolli në avionin e saj, fillo...
Orbán e deklaron 2017-ën, ‘Vit i Rebelimit”.
  (FOTO: Viktor Orban, kryeminister i Hungarisë)/ Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orbán ka vlerësuar fitoren e populistëve të “Lëvizje...
Donald Trump emëron ish drejtoren e fushatës së tij në Shtëpinë e Bardhë
(Foto: Kellyanne Conway noton në politikë që nga fillimi i karrierës së saj në ekipin e fushatës së  Ronald Reagan)/ Kellyanne Conway pati një ...
Obama blokon nxjerrjen e naftës nga Arktiku përpsra presidencës Trump
Një muaj para mbërritjes në Shtëpinë e Bardhë të Donald Trump, që ka premtuar se do do t'i shfuqizojë rregullat mjedisore, Barack Obama ndaloi të ...
OKB-ja dhe konflikti sirian
Nga Syrine Attia/ Mes vetove dhe rezolutave të votuara – një retrospektivë mbi vendimet e Këshillit të sigurimit të OKB-së gjatë konfliktit sir...
Rreziku terrorist mbi ambasadën e Rusisë dhe “faktori i tretë” në Tiranë/ VIDEO
(FOTO: Selia e ambasadës së Rusisë në Tiranë)   Nga: Leart Skiro/ Ambasada e Rusisë në Tiranë ndodhet nën masa të rrepta sigurie. Pa...