Edhe kryeministri i Kosovës frikësohet nga opozita
(FOTO: Opozita në Kosovë proteston në sallën e Kuvendit)/ Shefi i Qeverisë, Isa Mustafa ka reaguar pas paralajmërimeve të opozitës se mund të k...
Në Europë shtohen zërat se zgjedhjet në Shqipëri janë në rrezik.
(FOTO: pamje nga protesta sot, mes protestuesve- kryetari i PD, Lulzim Basha)/ Edhe gazetarët e radios publike gjermane “Deutsche Welle”  (DW) ...
Të vërtetat e thjeshta të kësaj dite shiu dhe proteste.
Frrok Çupi/ E para, se 17-a ndau 16-tën me 19-tën; dmth., ndau ditën “nesër” me ditën “dje”. Nuk besoj se do të mundet më qeveria të poshtërojë...
Lulzim Basha: Jam gati t’ju udhëheq. A jeni gati të luftojmë për Shqipërinë? Protestuesit brohorasin: “Po!”
Sapo ka përfunduar fjala e kryetarit të PD, Lulzim Basha në protestën e madhe popullore që ka përfshirë mbarë vendin dhe është “strehuar” në kryeq...
Qeveria mbrohet përballë popullit. Mijëra forca policore dhe blinda.
  Rreth 2 mijë efektivë të policisë do të ruajnë godinat kryesore të qeverisë përballë mijëra protestuesve nga populli që kërkojnë largimi...
Mijëra protestues në bulevardin e Tiranës. Kërkohet largimi i Qeverisë. Kryeministri ka lënë Shqipërinë.
Ka nisur protesta e opozitës në bulevardin e madh të kryeqytetit. Mësohet se kryeministri Rama ka qëndruar në Kosovë, i ruajtur në Malet e Shar...
Shtetet e Bashkuara sot me vëmendje në Tiranë. Kush është Dana Rohrabacher?!
(FOTO: Dana Rohrabacher, kongresmen)/  Me gjithë thëniet konspiracioniste të përhapura me qëllim të keq pas fitores së Trump, sikur Amerika nuk...
Obama mban gjallë ‘Qeverinë në Hije” për të minuar Presidentin Trump.
(FOTO: Obama dhe presidenti Donald Trump)/ Disa agjentë të inteligjencies nga brenda ekipit të Obamës kanë dalë hapur dhe kanë shpjeguar para p...
Ju tregoj protestën nesër. Mos besoni qeverinë.
Lulzim Basha/ Protesta e nesërme është bashkimi me i madh i qytetarëve kundër padrejtësisë, kundër keqqeverisjes, kundër varfërisë. Nesër do...
Selia e qeverisë mbulohet nga skelat për gjithë natën; frikë apo provokim ndaj protestës popullore?!
(FOTO: Si ishte dje selia e Kryeministrisë. Shihni më poshtë si u zgjua sot)/ Sot në mëngjes porta kryesore e selisë së Qeverisë u zbardh e mbu...