Berisha: Gaz Çollaku u vra nga uniformat që zhdukën Enver Stafukën dhe grabitën 6 milion euro!
Sali Berisha bën lidhjen mes ekzekutimit të Gazmend Çollakut, personave që rrëmbyen Enver Stafukën dhe ata që grabitën miliona euro nga furgoni që sho...
Të shtëna në një komisariat policie në Paris, një i vrarë. Dyshohet për akt terrorist.
Një person u vra në hyrje të një komisariati policie në Paris. Viktima, sipas France Info, kishte një thikë në dorë dhe mbante në brez një rrip me eks...
Gaz Çollaku, i dyshuari kryesor për vrasjen e dy të rinjve në Durrës!
Personi i rrëmbyer dhe i vrarë me plumb pas koke, Gazmend Collaku ishte i dyshuari kryesor për atentatin e 20 dhjetorit në Durrës, ku humbi jetën Ervi...
Përmbytjet/ Situata e vendit deri në m
Pas rreshjeve me intensitet të lartë të orëve të fundit, paraditen e sotme ka një përmirësim të situatës. Situata deri në orën 11.30 në qarqe më të pr...
Përmbytjet/ Situata e vendit deri në mesditë
INFORMACION LIDHUR ME SITUATËN E PËRMBYTJEVE – ORA 12:00 Pas rreshjeve me intensitet të lartë të orëve të fundit, paraditen e sotme ka një përmirësim të situatës. Situata deri në orën 11.30 në qarqe m...
Kujdes nëse udhëtoni drejt Kukësit, Korçës, Shkodrës e Dibrës
Reshjet e dëborës në qarkun e Kukësit, Korçës, Shkodrës e Dibrës kanë shkaktuar probleme në qarkullimin rrugor. Ministria e Brendshme publikoi një lis...
Partia e Mark Frrokut me kryetar të ri
Pas dorëheqjes së Mark Frrokut nga Partia Kristian Demokrate, Këshilli Kombëtar i kësaj partie zhvilloi sot mbledhjen, duke pranuar dorëheqjen e Frrok...
Pse nuk lejoi prokuroria përgjimin e vrasësit Aleksandër Dushaj?
Policia është në kërkim prej tre ditësh të Esat (Aleksandër) Dushajt, autorit të vrasjes së dy vëllezërve Shkambi në Postribë të Shkodrës. Ai ekzekuto...
Vdes në qeli ish-drejtori i emergjencave të Lushnjes
Për shkak të një ataku kardiak është ndarë nga jeta ish-Drejtori i Emergjencave të Lushnjes Robert Shtëmbari. 55 vjeçari ndodhej në burgun e Rogozhinë...
Arrestohet djali i deputetit Mhill Fufi
Policia e Tiranës njoftoi sot se ka arrestuar dy të rinj gjimnazistë, një djalë dhe një vajzë duke parandaluar një ngjarje kriminale. Sipas njoftimit ...