Sa arsye për të mos besuar CIA-n e Obamës
Nga: Joseph Farah/ Ekskluzive nga Joseph Farah i cili shpjegon formimin e shefit të agjencisë, John Brennan. Jam i lumtur që dikush i shquar...
Zsa Zsa Gabor: Legjenda e Hollywood-it vdes në moshën 99 vjeç. VIDEO
(FOTO: Një foto e vitit 1950, portret i aktores, veshur me shall karakteristik grashë dhe zbukuruar në atë pikë që vetëm ajo dinte)./ Aktorja Z...
Tre grabitje të mëdha brenda katër orësh. VIDEO
  Një bankë në Tiranë Tani është bërë e udhës që të mos tregohet emri i Bankës. Kjo e shton më shumë kureshtjen e  qytetarëve dhe vrapo...
“Jam me master dhe nuk kam vrarë njeri!”- slogan interesant për të mos u pranuar në punë.
(FOTO: Pamje nga protesta sot para Bashkisë Durrës)   Para Bashkisë së qytetit të Durrësit, sot në mëngjes janë grumbulluar dhjetëra qy...
Kush e dogji makinën e Flori Mumajesit? VIDEO
(FOTO: Këngëtari Flori Mumajesi) Makina është djegur mbrëmë, e Dielë, teksa ka qenë e parkuar pranë studios së tij në sheshin Wilson në Tiranën...
Agjenti i CIA: Saddam Hussein duhej lënë të qeveriste Irakun!
(FOTO: Saddam Hussein)   Të dy presidentët, Obama dhe presidenti i zgjedhur Donald Trump besojnë se Shtetet e Bashkuara nuk duhej ta ki...
Maria e Virgjër, me pastërtinë e saj, fyen viktimat e përdhunimit- Washington Post
  Ky vit ka sjellë një çudi përmes gazetës Washinton Post që ka shpallur se pastërtia aq e dukshme e Virgin Mary fyen viktimat e përdhunim...
Assange: Për të nëntën herë po bëj të qartë cili është burimi i emaileve. VIDEO
FOTO: Julian Assange në intervistë për Sean Hannity) Julian Assange, krijues dhe kryeredaktor i WikiLeaks, nuk është shfaqur në publik që në me...
Nigel Farange: Thashethemexhinjtë për “ndërhyrjet e Rusisë” kanë rënë në një pikë të ulët! VIDEO.
(FOTO: Migel Farange në një pozë ironizimi)   Ish lider i UKIP në Angli, Nigel Farage ua ka përplasur atyre mbështetësve që kanë mbetur...
Presidenti Trump ka ndërmend Carly Fiorina për Drejtore të Inteligjencies Kombëtare
(FOTO: Carly Fiorina)/ Presidenti i zgjedhur, Donald Trump po konsideron ish- rivalen Republikane në fushatën primary, Carly Fiorina, për Drejt...