Donald Trump: Meksika do të paguajë për murin, ‘100%’
  Kandidati republikan për President ka insistuar që Amerika të paguajë për murin kufitar "100%",  në fjalimin kryesor mbi emigracionin. ...
Tërmet 4.2 ballë goditi vendin tonë
Një tërmet 4.2 ballë ka tronditur token e Tiranës dhe të Shqipërisë së Mesme rreth mesnatës. Sipas të dhënave, tërmeti e ka pasur epiqendrën 49 km...
Presidenti i Brazilit, zonja Dilma Rousseff akuzohet nga Senati
Senati i Brazilit ka votuar për largimin e Presidetit, zonjës Dilma Rousseff nga posti i saj për "manipulim të buxhetit". Ajo i dha fund një pu...
Brenda ditës “humbin” katër kultivues droge
  Në orët e para të mëngjesit Policia e Shtetit deklaroi për mediat, përmes një entuziazmi të papërmbajtur, se brenda dy ditësh kishte "as...
Italia shpëton qindra emigrantë që vijnë nga brigjet e Libisë
  Qindra emigrantë zbarkuan në Portin Pozzallo të Sicilisë të Mërkurën (31 Gusht) pasi u shpëtuan në det në një ditë që shënoi vërshimin n...
Nën obeliskun e Romës zbulohet një mesazh i Musolinit për të ardhmen
    Një tekst i fshehur në fund të obeliskut në Romë, hedh dritë të re mbi regjimin fashist të Benito Musolinit dhe se si dëshiron...
Çfarë po bën opozita pas Vetting-ut!?
  Partia Demokratike, në opozitë, dje pas seancën Parlamentare ku u miratua ligji mbi Vetting-un u ndodh në pozitë dyfish të vështirë: ...
Trump do të shkojë në Meksikë për bisedime me Presidentin Peña Nieto
    Kandidati për President në Shtetet e Bashkuara, i cili donte të ngrinte një mur kufitar, do të takojë Enrique Peña Nieto sot, e Më...
Updated/ Ulje emergjente në Aeroportin Shanon, Irlandë: 12 të plagosur
Updated/ Dymbëdhjetë të plagosur, mes të cilëve tre fëmijë, regjistrohen në avionin e fluturimit transatlantik të kompanisë së fluturimeve “Uni...
Dibra nuk ka akoma koalicion qeverisës në zgjedhje
  Kanë mbetur vetëm 11 ditë deri në momentin e votimit për kryetar të Bashkisë në Dibër. Fushata është ndezur fort; aq më tepër qe maxhora...