Në Qafë Thore, Vermosh, ka 2.5 metra borë. Gjithë vendi pret mot më të ftohtë
Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion mbi situatën e shkaktuar nga moti i keq deri në orën 16:00, sipas të dhënave të Qendrës së Bashkuar Ope...
Negociatorët shqiptarë të detit: ‘Me leje Athinë, a të caktojmë këta emra?!”
Sapo u shpall lista e negociatorëve për marrëveshjen e detit me Greqinë, menjëherë opozita kontestoi njërin prej anëtarëve të ekipit, zotin Artur ...
Krimi shqiptar në Itali bashkëpunon me Ndraghetën, Sacra Corona Unita etj.
-Federico Cafiero De Raho, Prokurori kombëtar i Antimafias dhe Antiterrorizëm, u prit sot paradite nga prokurorja e përgjithshme zonja Arta Marku-...
Si ishte mbledhur ‘mëkati’ i një zyrtari të lartë që dje u emërua- sot u shkarkua?!
Sot ka dhënë dorëheqjen drejtori i sapoemëruar i INSTAT, Erion Manohasa. Emërimi ishte bërë nga qeveria Rama. Dorëheqja erdhi menjëherë  pasi PD-s...
Noemi përcillet pranë familjes. Dom Marjani: “Evisa, po të rrejmë, siç kjo jetë asht e rrejshme”
10-vjeçarja Noem Preka është përcjellë sot në mesditë për në banesën e fundit. Vogëlushja humbi jetën dje, pasi qëndroi në koma prej të dielës kur...
Qeveria e Malit të Zi akuzohet për ‘Tradhti’ pas marrëveshjes për Demarkacionin me Kosovën
Grupi kryesor opozitar i Malit të Zi, Fronti Demokratik, ka akuzuar Qeverinë për tradhti, duke pretenduar se gatishmëria e saj për të shqyrtuar ma...
Kërkohet arrestimi i Koço Kokëdhimës për “thirrje antikushtetuese”/ KJ
Sot Koço Kokëdhima ka bërë thirrje në një status të tij në media sociale, si lider i Levizjes Politike që drejton, si ish-deputet dhe njeri i medi...
Ermal Meta fiton Sanremon. “Nuk më keni bërë asgjë”
Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, me këngën e tyre “Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë", janë fituesit e Festivalit të “Sanremo”-s në ...
Zbardhet Pakti me Greqinë, studimet gjeologjike konfirmojnë se atje gjendet naftë dhe gaz.
Në ngushticën mes dy vendeve, që është 1.8 milje detare, 0.6 milje i takojnë Shqipërisë, 0.6 milje Greqisë dhe 0.6 milje janë ujëra ndërkombëtare....
Pedagogët ‘e uritur’ të Universiteteve mund të nisin një grevë urie.
-Në uri se në uri, mendojnë pedagogët, më mirë në grevën e urisë- Kanë kaluar më shumë se dhjetë ditë nga afati i fundit kur pedagogët e Univer...