Kryeministri Edi Rama ka pritur në Pallatin e Brigadave presidentin francez, Emmanuel Macron. Ai nuk ishte i pranishëm në Samitin e Procesit të Berlinit që u zhvillua këtë të hënë në kryeqytet.

Vizitën e shtyu për shkak të situatës aktuale dhe protestave në Francë.

Macron do të pritet të martën në një ceremoni shtetërore edhe nga presidenti Bajram Begaj, ku do të mbajnë edhe një takim.