Operacioni “Forca e Ligjit’ në Shkodër u finalizua me arrestimin e 4 personave, të cilëve iu sekuestrua ramë dhe fishekë dhe sasi e madje eurosh.

Në videon e publikuar nga Policia e Shtetit shihet forca të shumta policie që ndërhyjnë për kapjen e të ‘fortëve’ në Shkodër, si dhe 5 automjetet e blinduara të cilët u përkasin familjeve Lici dhe Bajraj.

Të arrestuar janë:

 • Ilir Rustemi (Bajri), 42 vjeç, lindur e banues në Dobraç, Shkodër;
 • Emrah Plaku, 22 vjeç, lindur e banues në Shkodër;
 • Astmer Bilali, 29 vjeç, lindur e banues në Shkodër;
 • Erogen Brajoviç, 36 vjeç, lindur e banues në Shkodër

Janë sekuestruar:

 • 3 armë zjarri, (2 kallashnikovë dhe 1 pistoletë);
 • 6 mjete të blinduara;
 • rreth 800 fishekë;
 • 1 armë e ftohtë
 • 10.500 euro;
 • 3 makina lojërash fati;
 • njësi kompjuterike, DVR, CD dhe USB;
 • telefona celularë dhe karta telefonike;
 • 2 veshje antiplumb.