Ambasada e SHBA në Tiranë dëshmon publikisht mbi vizitën e kongresmenëve
Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë detaje në lidhje me vizitën e Kongresmenëve amerikanë në vendin tonë, gjatë ditës së djeshme. Anëtarët e ...
Deputeti i PS kalon në radhët e PD
Pasi deklaroi se partia që ai drejtonte nuk do të hynte në zgjedhjet e 18 qershorit dhe se do të shkëputej nga socialistët, Eduart Ndocaj ka bërë ...
Ç’do të japë takimi Basha- Rama në prani të presidentit Nishani? Ka nisur në ora 10:00
(FOTO: Ky është takimi)/ Atmosfera në të cilën po mbahet takimi i iniciuar nga disa palë evropiane bisedimesh, dhe nën përgjegjësinë e Presiden...
Protesta: ‘48 ditë deri në shpalljen e luftës totale!’
Lulzim Basha, kryetar i PD/ Sot që nga Çadra e Protestës për zgjedhje të lira, zoti Basha i është përgjigjur kryetarit të qeverisë, Rama, se ‘o...
Demokracia dëbohet nga shpirti i shtetit
Frrok Çupi/ Që në mëngjes, zoti Ilir Meta, që dje u votua në Kuvend si President i Republikës, ka shpallur nismën e tij për të “negociuar” me O...
Edi Rama një demagog i lindur dhe i rritur si anarshist!
Nga Nard Ndoka/ Rama vazhdon te tallet me fatkeqesinë e qytetarve shqiptarë! Ditën e protestes urdheron spitalet e rretheve të nisin ambulan...
I dërguari i Merkel “goditje për Bashën”. Një majtist në oborrin e “djathtë”- fenomen i kohës
Nga: Veritas.com.al/ Mediat shqiptare sot kanë transmetuar më brohoritje të madhe se Ministri i Jashtëm Gjerman, Sigmar Gabriel, ka qenë i prer...
Maxhoranca kokë më kokë; burokratët e BE- po kokë më kokë.
Frrok Çupi/ Sipas reporterëve dëshmitarë pranë vilës 31 në Bllok, këtu sapo ka nisur një takim kokë më kokë mes kryetarit të qeverisë, Rama, dh...
Sot- seanca e fundit e Kuvendit… Pas seancës LSI largohet nga koalicioni
(FOTO: Arkiv)/ Nga Veritas.com.al/ Ka disa ditë që “llogaritësit e shifrave” dhe analistët e tjerë, bëjnë parashikime se si do të shkojë në ...
Opozita vendos për një “lumë proteste” në Kavajë. Kavaja me dy pamje: Sa demokraci, sa krim!
  Partitë e koalicionit Opozitar ndodhen në mbledhjen për të vendosur mbi një protestë kombëtare të gjerë me kërkesat për qeveri teknike d...