Rama nis “happy end”, dmth., tërheqjen nga pozitat e “luftës” me Greqinë
/Nga: Veritas.com.al/ Pas deklaratave të nxehta e tensionuese të kryeministrit Rama në raport me Greqinë, sot ka nisur tërheqjen nga pozitat e ...
Qënka e vërtetë: Trump zotohet që në Shqipëri t’i “japë fund korrupsionit të Sorrosit”
(FOTO: Keshilltari Shannon Burns) Nga L. Skiro/ Akoma nuk po shfaqeshin ngjyrat e kuqe në hartën elektorale në Amerikë. Akoma kishte ankth n...
Një parti që lindi mbi simbolika
Frrok Çupi/ Me sa duket fushës së politikës nuk i ka mbetur gjë tjetër veç simbolikës. Kur pashë dje skenën e formimit të partisë më të re të k...
Në koalicionin qeveritar dëgjohen zëra vertikal
Nga Leart Skiro/ Veritas/ Më së shumti shikoj që po “tronditen” mediat. Edhe pse kryeministri i ka akuzuar “të dëmshme” dhe “fajtore” njësoj sa...
Emailet Hillary-së? Mund të jenë asgjë. Por mund të jenë gjithçka!- Koment
Nga Leart Skiro/ Emailet? Emailet me informacion të rezervuar? Apo serveri privat dhe email-et private? Asgjë nuk dihet cila është cila. ...
Pashaliman- Siri, tetor 2016
Nga Frrok Çupi/ Sot disa luftanije të Rusisë ndodhen në Mesdhe. Të gjithë thonë se i janë drejtuar Sirisë. NATO, përmes sekretarit të Përgjiths...
Një ish- kryeministër tregon me gisht “luftën”. Për Kosovën hyjmë në “konflikt me këdo”, tha Majko/ VIDEO
Nga: Veritas.com.al/   / Veritas.com.al/ https://youtu.be/UU-ipNxrosk Ish kryeministri Pandeli Majko, ka folur për agjencinë  e L...
Cannabis dhe atdhetarizëm- kjo është dita
Nga Leart Skiro/ Veritas Një jetë të tërë që ndodh kështu: Qeveria kur ngec në rrugë dhe njerëzia e shikon, gjen një shkurre ku fshihet një lep...
Ç’të bëjmë me fëmijët, në shkollë i pret kanabisi?!…
Nga: Veritas.com.al/ Dilema ka kohë që ka nisur. Edhe prindërit më skeptikë ndaj kultivimit të bimëve narkotike anë e mbanë vendit, nuk mund të...
Faad Mitri kthehet në Tiranë, por tani mbi karrocë invalidi
Nga L. Skiroi/ Veritas.com.al/ Kur përmend Faad Mitri nuk ka nevojë të shtosh “biznesmeni libanez- amerikan që u dhunua barbarisht nga persona ...