Luan Rama i LSI: Kishim dy opsione, të shkarkonim kryeministrin apo ministrin?! Shkarkuam ministrin.
(FOTO: Luan Rama, nënkryetar i LSI)/ -“Ylli Manjani ka të drejtë në ato që tha. LSI është e vendosur që të bashkëpunojë. Kishim dy opsione, atë...
Cilët janë qentë e cili është karvani?!… Po qenëria?!/ Sarkazëm.
Nga: Ylli Dylgjeri/ Sot në një reagim në FB ndaj intervistës së dhënë dje nga Ministri i Mjedisit, Lefter Koka, në TV Ora News, Kryeministri im...
NIS LUFTA BRENDA KOALICIONIT QEVERITAR
Nga:  Laert Skiro/ Nuk po e përdorim figurshëm fjalën "luftë". mes LSI dhe PS që janë dy aleate në koalicionin qeveritar ka nisur lufta e vërte...
Një tmerr po të hidhej nga oxhaku, një tmerr po të zbriste në tokë.
(FOTO: Miq dhe të afërm të Agim Myrdinit duke iu lutur që të zbresë nga oxhaku)/ Nga: Laert Skiro/ Ai ka punuar në Uzinën e Përpunimit të Na...
Një luftë e paqenë e sajuar mbi gënjeshtrën; Serbi- Shqipëri?!
  (FOTO: Rama dhe Vucic në Beograd)/ Nga Laert Skiro/ Në fakt nuk po kuptohet asgjë. Ose më mirë të thuash çdo gjë është e qartë, Se...
I ftohti polar po kalon pa fatkeqësi të mëdha. FOTO
Nga Laert Skiro/ I ftohti i egër që ka mbërthyer vendin tonë nga jugu në veri e nga bregdeti në zonat malore ka krijuar të papriturën e madhe. ...
Çfarë tha Putin në urimin për Trump?! VIDEO
Sipas  amerikanes  “Liberty Writers News”, Putin ka thënë se Hillary kërkonte të shkaktonte Luftë Botërore. Pas kësaj ai thotë “Zoti e bekoftë Tru...
Vërtiten në avullin e luksit, por nuk tregojnë ku është sauna.
  (FOTO: Një ambient në zyrën e Kryeministrit)/ Nga Laert Skiro/ Sigurisht, gjithë kjo që po thuhet, nuk është pa gjë. Mund të jetë ...
Çdo Eskobar këtu është më i varfër se karrocieri i lagjes. VIDEO
(FOTO: Klement Balili dhe Hotel Quaranta Santa në sfond) Nga Leart Skiro/ Si ka mundësi që të ndodhë kështu? Edhe prokurorët u mahnitën sot ...
Rreziku terrorist mbi ambasadën e Rusisë dhe “faktori i tretë” në Tiranë/ VIDEO
(FOTO: Selia e ambasadës së Rusisë në Tiranë)   Nga: Leart Skiro/ Ambasada e Rusisë në Tiranë ndodhet nën masa të rrepta sigurie. Pa...