Shtetet e Bashkuara, prani të përhershme ushtarake në Shqipëri
Të mërkurën e 9 marsit, Komanda e Operacioneve Speciale të SHBA-ve në Evropë hapi selinë e saj me bazë në Shqipëri, duke synuar rrit...
S’KA GJË TË RE NË PD
  Frrok Çupi Në PD, pas gjashtës, ka vërshuar një marrëzi tjetër, marrëzi që ka zgjuar mijëra pyetje. Tani në atë parti mund të merresh ves...
Lufta në Ukrainë/ Rama: Të përgatitemi për çdo skenar, edhe për shkurtime dramatike të energjisë dhe naftës!
Shqipëria nuk kërcënohet ushtarakisht nga lufta në Ukrainë, por kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar qytetarët që të përgatiten psikologjikisht ...
Mercenarë shqiptarë në Ukrainë? Yuri Kim shpërthen ndaj Putin: ‘Shpik gënjeshtra…!’
Deklarata e presidentit rus Vladimir Putin se në Ukrainë luftojne mercenarë shqiptarë, ka sjellë një reagim shumë të ashpër në Tiranë. Përveç mini...
Rama në Asamblenë e BERZH: ‘Të investosh në Shqipëri është të investosh në vend të pa shfrytëzuar!’.
 “Besoj fort që investimi në Shqipëri apo në vendet e tjera të pranishme është më shumë se të investosh në një vend, është të investosh në n...
Shqipëria mbështet pa kushte Ukrainën
“Kjo nuk është një çështje e shqetësimeve të Rusisë. Është çështje e urisë së saj”. Shqipëria e mbështet pa asnjë kusht Ukrainën, pas agresioni...
Rama- Tabakut: 100 milionë euro për inceneratorët, fantazi e juaja
“Nga buxheti i shtetit janë paguar 30.6 milionë euro për inceneratorin e Elbasanit dhe 24.7 milionë euro për atë të Fierit”. Ka q...
Kim kandidatëve të Berishës: Çfarë po u premtoni votuesve nëse sponsorizuesi juaj është dikush non-grata?
Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, përmes një postimi në Twitter ka drejtuar disa pyetje për kandidatët e koalicionit “Shtëpia e Lirisë”, ...
Rama nga Uashingtoni: Blinken e përkrah qind për qind Ballkanin e Hapur
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, të mërkurën e 16 shkurtit, ka deklaruar se Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, e ka përkrahu...
Takimi me Ramën, Blinken: Kënaqësi të festojmë 100 vjetorin e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri! Mezi presim 100 vitet e ardhshme
Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken ka ndarë pamjet nga takimi i djeshem që zhvilloi me kryeministrin Edi Rama. Me anë të një postimi në ‘...