Tensionet në Ukrainë, Rama: Shqipëria rol aktiv në këtë çështje, një qëndrim me SHBA në OKB
Shqipëria do të ketë rol aktiv në vendimmarrjen në Këshillin e Sigurimit në lidhje me tensionet Ukrainë-Rusi. Përmes qëndrimeve të unifikuara me S...
SHBA dhe Shqipëria, “bashkëpenëmbajtëse” për çështjen e Ukrainës
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, theksoi gjatë konferencës para mediave se qeveria ka marrë konfirmimin përfundimtar nga DASH se...
KQZ nxjerr Berishën jashtë ‘Shtëpisë së Lirisë’. LSI në koalicion vetëm me Nard Ndokën
Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka përjashtuar Komisionin e Rithemelimit të Sali Berishës nga zgjedhjet e 6 marsit. Në shyr...
Rama, në 15 shkurt, takim kokë më kokë në Uashington me sekretarin Antony Blinken.
Kryeministri Edi Rama do të takohet më 15 shkurt në SHBA me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Rama do të udhëtojë drejt SHBA në kuad...
Gabriel Escobar: Berisha ‘non grata’, s’mund të jetë fytyra e PD! Nëse merr drejtimin e partisë, nuk do ketë marrëdhënie me SHBA
Ndërsa Berisha vijon luftën e tij për të marrë drejtimin e PD, si dhe synon të futet në zgjedhjet e 6 marsit, SHBA i jep goditjen e radhës. I dërg...
Më fal ndoj send, Zotni!, dhe profili i PD-së për nesër
  Frrok Çupi Është dikush që i vjen pas ose i shkon në derë dikujt, ky është një lypsar dhe i kërkon ‘nji send...’. Nuk e di pse kjo skenë ...
11 vite nga 21 janari, Rama së bashku me familjarët e viktimave zhvillojnë homazhe
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, së bashku me familjarët e viktimave të ‘21 janarit’ kanë zhvilluar homazhe në bulevardin “Dëshmorët e ...
Një gazetare që i nxori sytë bosit
  Frrok Çupi Ato u ulën ballë përballë; njëra zëdhënëse e Presidentit të Shqipërisë (tani non- grata në Amerikë) dhe tjetra përfaqësuese e ...
Çelen punimet për ndërtimin e bazës ajrore në Kuçovë, Rama: Shqipëria merr një rëndësi kritike në Ballkan
 “Kur i hedh një sy rajonit të Adriatikut dhe shikon krahun jugor të kontinentit evropian, është shumë e rëndësishme të ruhet paqja dhe pros...
Anna Lührmann, Ministre gjermane për Evropën: ‘Integrimi i Shqipërisë në BE, rëndësi strategjike
Ministrja gjermanë e Evropës, Anna Lührmann, ka takuar mëngjesin e 18 janarit, zëvendëskryeministrin e Shqipërisë, Arben Ahmetaj. ...