BE nuk e pranon “lojën” Greqisë për çështjen Beleri: ‘Mos i ngrini çështjet bilaterale në nivel Unioni!’
Zëdhënësi i Bashkimit Europian, Peter Stano i ka dhënë një përgjigje të qartë dhe të prerë Greqisë për çështjen e Fredi Belerit, ku Athina kërcëno...
Krashi: Rama kërkoi disiplinë. Nuk ka arsye për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme
Deputeti i Partisë Socialiste, Lavrdim Krrashi thotë se në mbledhjen e Grupit Parlamentar të kësaj force politike këtë të hënë, kryeministri Edi R...
Rama në takimin me Scholz: ‘Shqipëria mbetet thellësisht e përkushtuar ndaj Procesit të Berlinit’.
Kryeministri Edi Rama ka falenderuar kancelarin gjerman, Olaf Scholz për udhëheqjen e tij, me rastin e Kongresin të Partisë Social Demokrate që po...
Nis Kongresi i jashtëzakonshëm i PS, Spiropali hap punimet
Partia Socialiste ka mbledhur sot Kongresin e Jashtëzakonshëm. Në forumin më të madh të socialistëve pritet që filllimisht të diskutohet rreth ecu...
Monika Kryemadhi ankimon në SPAK sekuestrimet, përfaqësohet në GJKKO nga avokati
Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka ankimuar në Gjykatën e Posaçme një sekuestrim të kryer nga ana e SPAK. Nuk dihet nëse bëhet ...
Rithemelimi nis ‘revolucionin’ në Kuvend. Flakanadë dhe karrige, ja cilët janë sulmuesit e rinj të Foltores.
Teksa Kuvendi pritet të mblidhet për të votuar Buxhetin 2024, Rithemelimi ka nisur aksionin e tij për të shkaktuar kaos në sallë. Pas Flamur No...
Rama për idenë mbi Vjosën: Para se Europa të na japë leksione, të kujtohen që edhe lumenjtë në BE kanë qenë të egër, por i zbutën
Kryeministri Edi Rama ka komentuar thirrjet e zërave të ndryshëm europianë për mbrojtjen e lumit Vjosa. I pranishëm në prezantimin e tre ideve ...
Prezantohet ideja për Parkun Kombëtar të Vjosës/ Rama: Perspektivë e një zhvillimi të ri ekonomik.
Këtë të mërkurë bëhet prezantimi i tre ideve finaliste të Konkursit Ndërkombëtar të Qendrës Multifunksionale dhe Stacioneve të Informimit për Park...
Prezantohet projekti për lagjen ‘Zdrale’ në Shkodër/ Pse mbeti zonë e degraduar në krahasim me zonën tjetër tjetër historike
Transformimi urban i Shkodrës tashmë është rrugë e çelur. Ai do të shtrihet me përparësi në  lagjet kryesore të qytetit, me vlera historike dhe ar...
”Shkodranët kuptuan se ishte budallik t’i binin fyellit me një vrimë”, Rama flet për investimet në Shkodër.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama foli në Asamblenë e zgjeruar të Partisë Socialiste në Shkodër, ndërsa u ndal tek vizioni dhe planet e punës në...