Në Qershor, ‘Open Ballkan’ mbahet në Podgoricë. Rama: Nisma ka rijetësuar Procesin e Berlinit
  Kryeministri Edi Rama, në konferencën me homolohun malazez, Dritan Abazoviç theksoi se samiti i radhës të Ballkanit të Hapur do të mbahet në...
Shqipëri – Mali i Zi, në Podgoricë, mes dy qeverive, nënshkruhen 11 marrëveshje bashkëpunimi
Në kuadër të mbledhjes së dytë të përbashkët midis qeverisë së Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Malit të Zi u nënshkruan disa marrëveshje ...
E hënë, 27, mbledhje e dy qeverive/ Shqipëria dhe Mali i Zi firmosin 9 marrëveshje të hënën
Të hënën, më 27 shkurt, do të zhvillohet mbledhja e dytë e përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Malit të Zi. Ajo do të mbahet në ndër...
Tërmeti shkatërrues në Turqi, Rama: ‘Nisim një mision shpëtimi, ngushëllimet më të thella!’
Kryeministri Edi Rama bën me dije se sot do të niset një mision shpëtimi drejt Turqisë.  Shqipëria është gati për të ofruar ndihmën e saj me çfar...
NYT: Departamenti i Drejtësisë në SHBA u njoftua nga vetë Nick Muzin për lobimin në PD 11 ditë para Charles McGonical!
Departamenti i Drejtësisë në SHBA është njoftuar për çështjen e lobimit në Partinë Demokratike nga vetë lobisti Nick Muzin, plot 11 ditë para se k...
NYT rrëzon ëndërrimet opozitare: ‘McGonigal s’fshehu asgjë në marrëdhënien me Ramën, kontaktoi zyrtarisht’. zyrtar!
Marrëdhënia e kryeministri shqiptar, Edi Rama, me një zyrtar të lartë të FBI i cili aktualisht akuzohet në vendin e tij për mosdeklarim të një bor...
Qeveria Rama dhe Investitori Alabbar nënshkrujnë kontratën për projektin “Durrës Yachts and Marina”
Autoritetet shqiptare kanë nënshkruar të hënën e 30 janarit kontratën me kompaninë “Eagle Hills Real Estate Development” për projektin “Durres Yac...
Ballkani Perëndimor s’ka qenë kurrë në një pozicion më të mirë: Edi Rama
Kryeministri , Edi Rama gjatë një interviste të dhënë për median malazeze “TV A PLUS” ka “skanuar” zhvillimet në rajonin e Ballkanit Perëndimor. A...
Ministri i Mbrojtjes, Peleshi, pritet në Pentagon nga Sekretari i Mbrojtjes Austin! Bashkëpunim strategjik për mbrojtjen kibernetike
Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi gjatë vizitës së tij zyrtare në SHBA u prit në Pentagon nga sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd J. Austin III....
Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI, Rama reagon për akuzat e opozitës: Filloi gjyqi në ‘Big Brother-in’ e politikës! Po të lidhej me mua, s’do më kursente SHBA
Akuzave të opozitës për lidhjen me ish zyrtarin e FBI-së, Charles McGonial që u arrestua në Nju Jork, Edi Rama iu përgjigj se SHBA nuk do ta kurse...