Një intervistë që nuk do përgjigje për shkak se është e qartë.
Frrok Çupi Miku im përgjegjës në redaksinë e gazetës ka disa ditë që më kërkon një intervistë. I thashë se ‘ jam vetë gazetar e nuk shkon të pë...
“Na duhet turizëm cilësor, jo shifror”, Rama: Turizmi solli 4.2 miliardë euro në vitin 2023
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur ministrat dhe kryebashkiakët në kuadër të sigurisë për turistët. Gjatë falës së tij kreu i qeverisë u shpreh ...
Kryeministri spanjoll, Sanchez, tërhiqet nga dorëheqja. Rama,homologut: ‘Mos u dorëzo para shpifësve!’
Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez është tërhequr nga projekti per dorëheqjen e tij. Javën e kaluar, Sanchez njoftoi se po anulonte të gjitha ...
Tërhiqet RAI3, anulohet pjesa e dytë e reportazhit për marrëveshjen e emigrantëve
Ndonëse u paralajmërua gjatë gjithë javës se të dielën do të kishte një pjesë të dytë të reportazhit për marrëveshjen Rama-Meloni për emigrantët, ...
“Jo interpelancë me Bardhin”, Rama: Janë autorë të prapaskenës së emisionit skandaloz në “RAI 3”
TIRANË- Në parlamentin e Shqipërisë nuk do të zhvillohet një interpelancë me kryeministrin për tu përgjigjur akuzave të opozitës pas dokumentarit ...
Ilir Meta arrestohet në fundjavë?
Nga Ardit Rada Ilir Meta është shfaqur i qetë në daljet e fundit mediatike duke përcjellë një imazh krejt të ndryshëm nga ai që kishte vulosur ...
Emisioni në RAI 3, Rama ‘letër’ Ranuccit: Hodhët një tjetër hap fals
Kryeministri Edi Rama a reaguar sërish ndaj Sigfrido Ranucci, moderatorit të emisionit ‘Report’ në RAI 3. Rama i është përgjigjur deklaratave që R...
Hyn në fuqi që sot amnistia penale/ Përfitojnë 1100 të dënuar, 700 lirohen menjëherë, 400 të tjerë ulje dënimi
Nis sot zbatimi i ligjit për amnistinë penale. Numri i të dënuarve që përfitojnë është 1100, prej të cilëve 700 do të lirohen menjëherë ndërsa 400...
Ministri Igli Hasani takohet me kryeministrin Plenkoviç: Kroacia na ka mbështetur drejt BE. Me të njëjtën frymë bashkëpunim edhe për të ardhmen.
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ndodhet në një vizitë zyrtare në Kroaci. Ai është takuar me kryeministrin Andrej Plenkovi...
‘Ministra të Pushkatuar!’ Rama: Drejtësia s’është më pushkë politike! Tregon motivin pse do një mandat të katërt qeverisës
Kryeministri Edi Rama ftoi në podcastin e tij pedagogun e gazetarisë Mark Marku. Gjatë një bisede ‘pa dorashka’ të konceptuar në pyetje përgjigje ...