Kryeministri Rama vizitë pune në Turqi/ Zbardhet agjenda.
ANKARA- Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të martën një vizitë pune në Ankara, Turqi, ku do të mikpritet nga Presidenti i Republikës së Turqis...
Pse po vishen me metal dyert e kryeministrisë?!
Frrok Çupi As pse mendohet se do të ketë ‘lumenj’ protestuesish, as pse shteti ka frikë nga zjarrvënia... Jo, iku ajo kohë kur këta që nesër bëjnë...
Blinken shkruan për vizitën në Shqipëri: ‘Një aleat i vjetër i SHBA, kanë mbështetjen tonë në luftën kundër korrupsionit!’
Në një postim të fundit në Instagram, Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka shkruar për vizitën e tij në Shqipëri. Blinken e ka cilës...
Deri në 2030, synojmë ta kthejmë Shqipërinë në eksportuese neto të energjisë: Kryeministri Rama
Kryeministri Edi Rama është shprehur se synon që ta kthejë Shqipërinë në eksportuese neto të energjisë deri në vitin 2030. Këtë deklaratë kreu i q...
“Shtëpia e shqiptarit, është shtëpia e mikut”, Rama i uron mirëseardhjen Blinken-it: Nuk jemi të mëdhenj, por të parët për dedikimin tonë
Kryeministri Edi Rama priti sekretarin amerikan të shtetit Antony Blinken, në ambjentet e Piramidës, në një aktivitet të planifikuar për të rinjtë me temë “Festojmë të ardhmen e marrëdhënieve SHBA...
Blinken: Rama udhëheqës i shkëlqyer dhe kryeministër i mirë! Nëpër rrugë ndjeva energji për të ardhmen
Një udhëheqës të shkëlqyer që përballoi vështirësi. Kështu e përshkroi sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken kryeministrin Edi Rama “Jam ...
Senati italian miraton marrëveshjen për emigrantët me Shqipërinë
Senati italin ka miratuar përfundimisht projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes Itali-Shqipëri për emigrantët, që parashikon hapjen e dy qend...
Blinken në Tiranë, ambasada e SHBA zbulon axhendën dhe konfirmon se do të takohet me krerë të sistemit të drejtësisë
Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka konfirmuar se Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken do të takohet me drejtues të drejtësisë në vendin tonë....
“Mirë se erdhe Antony!”. Ministri Hasani publikon fotot nga pritja e Blinken: Partneriteti me SHBA vetëm forcohet
Postimi i ministrit Hasani: Mirë se erdhe Antony! Kënaqësi të mirëpres Sekretarin Amerikan të Shtetit Antony Blinken në vizitën e tij të parë z...
Rama në Bruksel: Duhej Putin që BE ta shikonte rëndësinë strategjike që ka Ballkani Perëndimor për Bashkimin Evropian
Kryeministri Edi Rama në një konferencë nga Brukseli tha se BE po kupton më në fund rëndësinë strategjike të Ballkanit Perëndimor. Sipas Ramës, kjo ndodhi vetëm pasi Putini goditi Ukrainën, ndë...