“Kam kërkuar takim prej ditësh”, Rama: Kurti e Vuçiç, të painteresuar për asociacionin
Kryeministri Edi Rama, në konferencën për shtyp, u shpreh se kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç nuk janë të ...
Rama: Kosova po digjet ngadalë në reputacionin e saj ndërkombëtar, me ata që e krijuan si shtet
“Kosova po digjet ngadalë në raputacionin e saj ndërkombëtar, me ata që e krijuan si shtet”. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama në një konfe...
Anulohet mbledhja mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë
Anulohet mbledhja e përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës. Mbledhja ishte planifikuar të mbahej nesër në Gjakovë. Burimet konfirmojnë ...
Kurti e Vuçiç, bashkë kundër Ramës/ Të dy refuzojnë propozimin e kryeministrit për asociacionin
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiç, mbajnë të njëjtin qëndrim ndaj propozimit të Edi Ramës për...
Mbledhja e përbashkët e qeverive Kosovë- Shqipëri/ 14 marrëveshjet që pritet të nënshkruhen
Nga Ermal Qori Report TV ka zbardhur 14 marrëveshjet që pritet të nënshkruhen gjatë mbledhjes së përbashkët të dy qeverive shqiptare të Kosovës...
Rama: Në 14 maj arritëm rezultatin më të lartë, të djathtët braktisën dy hijet e së shkuarës
Kryeministri Edi Rama deklaroi se në zgjedhjet lokale të 14 majit, Partia Socialiste arriti rezultatin e saj më të mirë, duke marrë rreth 800 mijë...
Propozimi për Asociacionin/ Rama: Rajoni nuk është vetëm i Kosovës e Serbisë, por edhe i yni.
Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij për 32 vjetorin e themelimit të PS-së, u ndal tek drafti për themelimin e Asociacionit të komunave me shumi...
“E kam parë draftin e Ramës për Asociacionin”/ Ish ministri i Jashtëm: I rëndësishëm për diskutime të mëtejshme
Ish ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj thotë se e ka parë draftin e kryeministrit Edi Rama për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në...
Tensionet në veri të Kosovës, Rama: Kurti të shpallë menjëherë zgjedhjet e reja! Tërhiq policinë nga ndërtesat komunale
Kryeministri Edi Rama ka kritikuar Albin Kurtin për mënyrën se si ndërhyri me forca policore në komunat në veri të Kosovës. Rama i bëri thirrje që...
Drafti për asociacionin, Rama: Eshtë kontribut, ndaç ta marrin, ndaç jo! I hartuar nga ajka e mendimit botëror
Kryeministri Edi Rama u shpreh se drafti i propozuar nga Shqipëria është kontribut nga ana e vendit tonë. Rama shton se nuk do bëhet asnjëherë pub...