Rekomandimet e BE-së për Shqipërinë. Sot mbledhja e Këshillit të Stabilizim Asocimit, Borrell dhe Varhelyi në Tiranë!
Këtë të enjte do të mbahet në Tiranë takimi i radhës i Këshillit të Stabilizim Asocimit mes BE dhe Shqipërisë. Në kuadër të këtij takimi mbërritën...
SKANDALI/ Kryemadhi është financuar nga para ruse! Në 2017 mori pagesa nga kompani offshore të biznesmenëve rusë të naftës, mbështetësit më të mëdhenj të Putin
Monika Kryemadhi ka marrë pagesa nga kompania offshore Holdem Holdings, e cila kontrollohet nga oligarkët rusë të naftës Alexander Smuzikov dhe Al...
Rama për Tiranën: ‘Përgëzoj Erionin për drejtimin, për punën dhe për optimizmin e tij të pashërueshëm!’
Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar kryebashkiakun Erion Veliaj për punën e bërë në Tiranë dhe për optizmin e pashërueshëm siç e cilësoi ai. Duke ...
PD në zgjedhje, Basha nuk firmos/ Celibashi: Afati skandon në mesnatë
Afati 48 orësh i vendosur nga kreu i KQZ Ilirjan Celibashi për Partinë Demokratike, përfundon sot në mesnatë. Kështu u shpreh vetë kryekomision...
Cili është dokumenti që detyron Lulzim Bashën të kthehet kryetar i PD dhe të firmosë në KQZ?
Partia Demokratike nuk u regjistrua sot nga Komisioneri i Zgjedhjeve sepse mungon një dokument shumë i rëndësishëm, deklarata e kryetarit të parti...
Berlin: Sot Rama do të jetë në takim një për një me kancelartin Scholz, në fokus samitit të Berlinit në Tiranë
Një takim kokë më kokë do të zhvillohet sot mes kryeministrit Edi Rama dhe kancelarit gjerman Olaf Scholz, në Berlin. Vizita e Ramës vjen në kuadë...
Shqipëria, partnere e besueshme për ne: Mette Frederiksen, kryeministre e Danimarkës.
Kryeministrja daneze Mette Frederiksen, në krah të kryeministrit Rama, ka mbajtur një konferencë për mediat gjatë vizitës së saj në Shqipëri. Ajo ...
Çështja ‘McGonigal’, Rama në Kuvend i jep lamumirën opozitës. ‘Shihemi në 14 Maj’.
Në Kuvend po zhvillohet seanca maratonë e ditës së sotme, e cila pritet të zgjasë gati 24 orë që do të vihen në dipozicion për interpelancën, moci...
Escobar: “McGonigal” nuk cenon raportet Shqipëri-SHBA. DASH nuk po heton çështjen.
I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka folur për herë të parë për çështjen McGonigal, duke deklaruar se m...
Serbia dhe Kosova pranuan planin evropian, Rama: Moment historik! Albin Kurti doli nga ‘kurthi i së djeshmes’
Dokordësinë mes Serbisë dhe Kosovës për planin e vendeve evropian për marrëveshjen e normalizimit të marrëdhënieve mes dy vende, Kryeministri Edi ...