Rama mbledh në Shëngjin ministrat dhe drejtuesit e partisë, diskutohen objektivat e 2024
  Ashtu siç ishte paralajmëruar edhe gjatë konferencës së fundvitit, kryeministri Rama do të mbledhë nesër dhe pasnesër ministrat, drejtor...
Ndryshime në qeveri, Blendi Gonxhja emërohet ministër i Ekonomisë
Blendi Gonxhja është emëruar ministri i ri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit. Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Twitter ka bërë m...
“Ejani të shkojmë në burg, që të marrim vesh se ç’ndodh në oborr”
Nga Ardit Rada Sali Berisha e preu biletën. Do torturohet ca nëpër procese gjyqësore aq sa edhe sikur të dalë pa lagur, do jetë 10 vjet më i pl...
I kërkoi Rama të drejtojë Himarën? Tavo: S’ka asgjë të vërtetë në lajmet greke!
Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se kryeministri shqiptar Edi Rama ka nisur bisedimet për të gjetur një kryetar provizor të Bashkisë së Himarës....
Nga 1 janari, qytetarët e Kosovës udhëtojnë pa viza në BE/ Rama: Viti 2024 nis i mbarë për Kosovën
Qytetarët e Kosovës, nga kjo e hënë, 1 janari i vitit 2024, do të mund të udhëtojnë pa viza në 27 shtete të zonës Schengen. Kryeministri Edi Ra...
Belgjika merr presidencën e radhës së BE-së
Nga sot deri më 30 qershor, Belgjika merr për të trembëdhjetën herë presidencën e Këshillit të Bashkimit Evropian, sipas https://belgian-presidency....
Rama bën bilancin e vitit 2023: Rritje në turizëm e në investime të huaja! Paga mesatare do të shkojë 900 euro
Kryeministri Edi Rama në konferencën e fundvitit, tha se viti 2023 ka qenë viti më i mirë për Shqipërinë në çdo aspekt, sa i takon turizmit, ekono...
Rama prezanton ‘Shërbëtorin Publik’ në e-Albania: Brenda 2024 “live” Asistenti Virtual 0.2
Prezantohet Shërbëtori Publik i Inteligjencës Artificiale, Asistenti Virtual 1.0 i çdo qytetari në e-Albania. Kryeministri Edi Rama ka deklarua...
Zgjidhja e çështjes me Greqinë do të jetë e besueshme dhe e qëndrueshme: Ministri i Jashtëm, Hasani
Qeveria shqiptare beson se do ta nisë vitin e ri me një marrëdhënie të re e më pozitive me Greqinë. Zgjidhja e çështjes Beleri dhe një drejtues i ...
Seanca për vulën e PD-së, Berisha braktiset nga mbështetësit në protestën para Gjykatës së Lartë
Ndërsa në Gjykatën e Lartë po mbahet gjyqi për vulën e PD-së, Sali Berisha ka thirrur protestë para ambienteve të saj. Në krye të protestuesve jan...