Vetting: I pari gjyqtar që verifikohet- i pari që shkarkohet nga detyra.
(FOTO: Top Channel) Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin dhe anëtar i Gjykatës Kushtetuese, Fatos Lulo, p...
Besnik Imeraj dha dorëheqjen nga Gjykata Kushtetuese, por e pret Prokuroria…
Besnik Ymeraj, ish-anëtari i Gjykatës Kushtetuese, i cili dha dorëheqjen nga ky post në Janar të këtij viti, është çuar për ndjekje penale nga Kom...
Pushteti hodhi në Drin Prokurorinë dhe Drejtësinë.
Nga:  Ylli Manjani: Ja dhe pasoja e farsës së arrestimeve për shoë dhe terror politik! Nga izolimi në polici, përfundojnë në shtëpi! Kësh...
Mblidhet për herë të parë KED, thirrja nga gjyqtari Broci
Këshilli i Emërimeve në Drejtësi është mbledhur sot për herë të parë pas thirrjes së anëtarit të Gjykatës së Lartë, Artan Broci. Sipas Kushtetu...
ONM: Llalla nuk mund të fajësohet ‘apriori’, veç pse dha dorëheqjen..
Ndërprerja e vettingut për ish-prokurorin e përgjithshëm, Adriatik Llalla dhe ish-gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Imeraj, për Operacionin...
Një spiun i komunizmit në krye të Këshillit të Lartë të Prokurorisë
Partia Demokratike, në opozitë, ka protestuar sot mbi seleksionimin e emrave për në krye të Komisionit të Prokurorëve të Republikës. Propozimi ...
ARTA MARKU I JEP MBËSHTETJE PROKURORIT QË HETON SAIMIR TAHIRIN
Arta Marku, Prokurore e Përgjithshme, ka pritur sot zyrtarisht prokurorin e Gjykatës së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj. Prokurori Hajdarma...
Ambasada e SHBA: “Kushtetuta dhe ligji mbi Prokurorinë janë të qartë”. Mbyllet porta diplomatike e Opozitës. Komenton Rama.
Pas nismës ligjore të partive opozitare parlamentare në lidhje me ndryshimin e Kushtetutës lidhur me zgjedhjet e Prokurorit të Përgjithshëm, sot A...
Eksperti Amerikan, Leonardo, ndryshe nga ambasadori Lu: Drejtësia- ‘vitin e ardhshëm’, jo në këtë ‘janar’.
Brenda vitit të ardhshëm gjykatësit dhe prokurorët e korruptuar nuk do të jenë më pjesë e sistemit të drejtësisë në Shqipëri. Sigurinë për këtë...
Si mund ta fitonte gjyqin i vogli kundër të madhit?! Rovena Gashi humb para Arta Markut
Idetë dhe ngarkesat emocionale me shpresë i bëjnë shumë njerëz që të besojnë në drejtësi, ose edhe në mrekullinë se kur kanë të drejtë mund të fit...