Prokurorja e mbyll vitin dhe e nis punën me PD.
Prokuroria e Tiranës është bërë gati të nisë letër porosi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për kontratën e lobimit të PD-së. Kallëzimi është bër...
A ka frikë Liljana Baku? Sot ndaloi Tahirin. Gjykatësja e krimit të egër, cila është?
Sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda u vendos masa e ndalimit të ish- ministrit Saimir Tahiri për të udhëtuar jashtë vendit. Vendimi u mor nga gjyka...
Bylykbashi: Ramës i duhet vetëm ‘i çikë’ Prokurori, se ashtu është një punë!
Deputeti i PD-së dhe nënkryetari i Komisionit të Ligjeve, Oerd Bylykbashi me një reagim në rrjetin social shkruan se “Ramës i duhet pak prokurori ...
Saimir Tahiri ndalohet të udhëtojë jashtë vendit. Prova e fundit: Gruaja e tij mesazhe WahtsApp me Orest Sotën.
Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e sigurisë “paraqitje një herë në javë’, dhe ndalim i udhëtimeve jashtë vendit për ish- ministrin Saimir ...
Presidenti Meta, ndryshe nga paraardhësi Nishani mbi Prokurorin.
Presidenti Ilir Meta tha sot se ‘zgjedhja e prokurorit të Përgjithshëm është ‘përgjegjësi ekskluzive e Kuvendit’. Ndërsa pak ditë më parë, preside...
Prokurori i nesërm takon prokurorin që po shkon.
Ka dalë në skenë emri i Ferdinand Elezit si kandidat për Prokuror të përgjithshëm. Jo vetëm emri, por ai ka shkuar në zyrën e Prokurorit aktual, L...
Prokurori bie mes krizës: Ta zgjedhim “të bardhë a të verdhë”? Njësoj është, përderisa e zgjedh politika
Mbarimi i mandatit të Prokurorit të Përgjithshëm shënon ditën e sotme. Të gjithë të fuqishmit e vërtetë të politikës duan ta zhdukin një orë e më ...
‘Viktimat’ e Vettingut janë te pragu- njofton ministri Xhafaj; shumë shpejt i keni në dorë
Vettingu, ky proces purifikimi në Drejtësi, është konsideruar si ‘dënim’ i disave që do të mbeten viktima të Reformës në Drejtësi. Kjo është perce...
320 milionë lekë dëm shtetit , gjykata e Sarandës e pushoi çështjen e kryetares së Bashkisë.
Kryetarja e Bashkisë së Sarandës, Floriana Koka, është kallëzuar penalisht nga Kontrolli i Lartë i Shtetit për “shpërdorim detyre”. Dëmi i kons...
Adriatik Lalla nuk ka ‘kthim’. Mund të kemi prokuror të përkohshëm.
Kryeprokurorit Adriatik Llalla i mbaron mandati në fillim të dhjetorit, dhe do të duhet të lërë detyrën. OPDAT dhe EURALIUS japin rekomandime të q...