Mbrëmë në ora 00.00, ka mbaruar afati ligjor për regjistrimin e kandidatëve në KQZ/ Bylykbashi
"Mbrëmë në mesnatë ka kaluar afati ligjor për regjistrimin e listave të kandidatëve për deputetë", deklaroi sot Oerd Bylykbashi. Deputeti i PD-së ...
KQZ hedh poshtë kërkesën PS+LSI për shtyrjen e datës së regjistrimit.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, pas dy orë diskutime rreth letrës që i kanë drejtuar pardje Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim,...
Vettingu i djeshëm në Kuvend ishte “fake”; duhet një seancë tjetër urgjente
Edhe pse partitë qeveritare morën pjesë dje në Kuvend, seanca parlamentare, për krijimin e komitetit Ad-Hock për zbatimin  Vettingut. 78 deputetët...
Gjykata Kushtetuese: Nuk do të mungojë KLD
Në kushtet kur ligjet mbi aplikimin e Reformës në Drejtësi kanë “mbetur rrugës” për arsye procedurash ligjore dhe parlamentare,  Gjykata Kushtetue...
Ambasadori Lu shpreson te Xhafa. Tjetri para këtij “s’ishte gjë!”.
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Tiranë Donald Lu ka folur për “Zëri i Amerikës” edhe mbi riparimet e qeverisë Rama. Ai tha sot se pret që mi...
Gjykata Kushtetuese reagon pasi lajmi mori dhenë: Nuk kemi rrëzuar akuzat për Aldo Baren
  Me një deklaratë për median, Kushtetuesja shprehet se e ka kthyer dosjen në Gjykatën e Lartë dhe as nuk ka rrëzuar akuzat dhe as ka marr...
OMN, “kali” që hyn fshehur në Trojën e Drejtësisë.
Kur dukej se përplasja mes partive politike u mbyll për reformën në drejtësi më 21 korrik të vitit të kaluar, mosmarrëveshjet kanë dalë sërish në ...
Gjykata Kushtetuese do t’ i përgjigjet Vettingut “sa më shpejt”, sipas procedurës, thotë kryetari Dedja
    Sot, gjatë një aktiviteti të institucionit të Avokaturës së Shtetit, kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja, ka gjetur...
Rrotullo- rrotullo!, Vettingu prapë në Kushtetuese.
(FOTO: Salla plenare e Komisionit Europian per Demokraci me ligj- Komisioni i Venecias) / Nga: Veritas.com.al/ Pasi u ndalua nga Gjykata Kus...
Reforma në Drejtësi nuk është as e Amerikës, as e BE, por e George Soros
Reforma në Drejtësi nuk është as e “Amerikës, as e BE, por e George Soros Vetëm fitorja e Donald Trump mundi të nxisë guximin në media për të t...