(FOTO: Ramush Haradinaj)/

Ish kryeministri i Kosovës dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, do të mbetet në paraburgim deri sa Serbia të bëjë kërkesë zyrtare për ekstradim, shkruan Reuters duke iu referuar një Gjykate të Apelit në Francë.

Haradinaj është ndaluar dje nga policia franceze në aeroportin e Bazelit, me një urdhër arrest të Serbisë të lëshuar në vitin 2004.

/Veritas.com.al/