Etiketa: is_tag

SHBA: Bosët e krimit në Shqipëri lëvizin lirisht, kanë lidhje me politikën
  Ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu tha se situata me krimin e organizuar në Shqipëri paraqitet e rëndë. Deklarata është bërë në konferencën e qendrës Marshall në Tiranë, sot, e Më...
Eliot Engel, kongresmen Amerikan, shfaqet në Tiranë në klimë “acari”
Eliot Engel, kongresmen Amerikan, shfaqet në Tiranë në klimë “acari”   Laert Skiro Për publikun në Shqipëri emri i Eliot Engel është mjaft i njohur. Ai u bë prezent në vendin tonë me...
Rusia i drejton raketat cruise drejt Sirisë
    Flota luftarake Ruse në Detin Mesdhe lëshoi raketa cruise në pozicione afër Aleppo, dje e Premte. Ky është një tjetër sinjal se në të ardhmen Moska  do të zgjerojë mbështetjen ...
SHBA vazhdojnë përpjekjet për të ndalur ISIS
Zyrtarët amerikanë po bëjnë përpjekje të zgjedhin aleatë, për të zgjeruar luftën globale kundër grupit militant Shteti Islamik (IS), përtej Sirisë dhe Irakut. Të nxitur nga rritja e IS-it në Li...