Etiketa: is_tag

Shqipëria merr kryesimin e Këshillit të Sigurimit të OKB në New York
Shqipëria të mërkurën e 1 qershorit, merr presidencën e Këshillit të Sigurimit. Në pallatin e qelqtë të OKB-s, në ceremoninë e marrjes të kësaj presidence 30 ditore , do të mbajë një fjalë krye...
Shpëtohen edhe 13 shqiptarë nga kampi i ferrit të ISIS në Siri, 4 gra dhe 9 fëmijë!
Shpëtohen edhe 13 shqiptarë nga kampi i ISIS në Siri! 4 gra dhe 9 fëmijë i dorëzohen autoriteteve shqiptare. Lajmin e ka bërë me dije në Twitter, një zyrtar i lartë sirian Dr. Abdulkarim Omar “...
Integrimi në BE, David McAllister në Tiranë: Shqipëria plotëson kushtet për negociatat! Nuk mund të ecet para pa një opozitë konstruktive
Bashkimi Europian nuk ka kohë për të humbur për çeljen e negociatave për Shqipërinë. Kështu deklaroi në një vizitë zyrtare në Tiranë, kryetari i Komitetit për Punën e Jashtme në Parlamentin Europi...
Takimi me Dendias, Rama: Diskutuam për çështje në interes të popujve tanë
Kryeministri Edi Rama ka ndarë një postim në ’Fcabeook’ pas takimit me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias, ku shkruan se kanë diskutuar për çështje në interes të popujve të dy vendeve....
Xhaçka përmend Çamërinë/ Dendias: ‘Të mos krijojmë çështje që nuk janë ekzistuese!
Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, në një konferencë të përbashkët me homologun grek Dendias, deklaroi se shpreson që Shqipëria dhe Greqia të diskutojnë me një qasje konstruktive jo vetëm çësht...
Dendias nis vizitën në Shqipëri, takohet me kreun e Omonias.
Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, nisi vizitën njëditore në vendin tonë, duke takuar fillimisht përfaqësues të pakicës greke në Himarë. Në një postim në T...
Pse vjen sot në Tiranë kryediplomati i Greqisë, Nikos Dendias? Në tryezë mungon vetëm ‘deti’.
Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias, sot më 23 maj do të vizitojë Shqipërinë.  Ai do të zhvillojë një sërë takimesh kryesisht me zyrtarët më të lartë shqiptarë – ...
Presidenti i KE, Michel: Shqipëria, partner shumë i besueshëm. Negociatat me Shqipërinë të hapen një orë e më parë.
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, e ka vlerësuar Shqipërinë maksimalisht për partneritetin me Bashkimin Evropian dhe ka theksuar se negociatat me Tiranën, duhet të hapen një orë e m...
Kancelari Gjerman, Scholz, do të vizitojë Shqipërinë
Kancelari gjerman Olaf Scholz ka njoftuar se do të vizitojë vendet kandidate në Ballkanin Perëndimor muajin e ardhshëm përpara samitit të 30 majit të BE-së që do të shqyrtojë situatën në Ukrainë d...
Gjermania: Të nisim negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
   Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock tha se duhet të nisin negociatat e vonuara të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE.  Ajo theksoi se...