Etiketa: is_tag

Lavrov thotë se Rusia është afër marrëveshjes me Ukrainën, zbulon disa detaje
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, tha të mërkurën se disa formulime për marrëveshjet me Ukrainën janë afër për t’u arritur, me status neutral për Kyivin, përcjell Gazeta Express.  Megji...
CEO e Fox News, Suzanne Scott lëshon një deklaratë për vdekjen e gazetarit ‘Sasha’ Kuvshynova.
CEO e Fox News, Suzanne Scott lëshoi një deklaratë për vdekjen e gazetares Oleksandra "Sasha" Kuvshynova, e cila vdiq së bashku me kameramanin Pierre Zakrzewski ndërsa raportonte në Ukrainë të hënën...
Lufta në Ukrainë: Vritet kameramani i Fox News, Pierre Zakrzewski
Kameramani veteran i Fox News, Pierre Zakrzewski, ka vdekur pasi automjeti i tij u godit nga zjarri i armëveenë Horenka, jashtë Kievit, Ukrainë, të hënën, njoftoi të martën CEO e Fox News Media, Suz...
Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së thotë se lufta bërthamore, “brenda fushës së mundësive”
Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres nuk e përjashtoi mundësinë e një lufte bërthamore në kohën kur Rusia vazhdon pushtimin e saj në Ukrainë, duke paralajmëruar se "zhvillimi rrëqet...
Kryeministri ukrainas: Ndaloni luftën para se Evropa të digjet!
“Ka ardhur koha për të ndaluar këtë pushtim, përpara se Evropa të digjet”. Kështu ka deklaruar kryeministri ukrainas Denys Smihal në një fjalim të shkurtër video në Këshillin e Evropës. "Në 18 dit...
Shërbimi sekret i Ukrainës: Rusia po përgatit planin që ta lënë Ukrainën dhe botën pa bukë
Departamenti i Inteligjencës së Mbrojtjes ukrainase përmes një njoftimi në rrjetet sociale ka denoncuar se forcat ruse kanë nisur luftë sistematike në dëmtimin e makinerisë agrikulturore në Ukrain...
OKB: 636 civilë janë vrarë në Ukrainë, mes tyre 46 fëmijë
Zyra e Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut njoftoi të hënën se të paktën 636 civilë janë vrarë deri më tani në sulmin e Rusisë për pushtimin e Ukrainës, duke përfshirë 46 fëmijë, sipas Reu...
Sulmi ushtarak i Rusisë në Ukrainë është “terrorizëm shtetëror”/ Këshilli i Sigurimit i OKB
Sulmi ushtarak i Rusisë në Ukrainë është "terrorizëm shtetëror", thuhet në Këshillin e Sigurimit të OKB-së Ministri i Jashtëm polak dhe Kryetari i Organizatës për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Evro...
Palestinezët i këndojnë Putinit: Vriti ukrainasit e dhunojuani gratë!
Në një aheng palestinez, këngëtari i ka kënduar presidentit rus, Vladimir Putin, duke i bërë thirrje që t’i vrasë ukrainasit dhe t’i dhunojë gratë e tyre.  “Ngurtëso zemrën, o Putin, shtoni sulme...
Kongresi bën presion mbi Shtëpinë e Bardhë për avionët MiG-29 në Ukrainë
Një grup dypartiak në rritje  në Kongres, po e shtyn Presidentin Biden të lehtësojë transferimin e avionëve luftarakë të Polonisë MiG-29 në Ukrainë në mes të pushtimit brutal të Rusisë, pavarësisht ...