Etiketa: is_tag

Dy nga jahtet luksoze të oligarkëve rusë gjejnë strehë në Turqi
Një pamje e Eclipse, një jaht luksoz që raportohet se i përket biznesmenit rus Roman Abramovich, u ankorua në një port në resortin e Marmaras, Turqi, të martën. (IHA nëpërmjet AP) Një çift jahte ...
Gazetari rus nxjerr në ankand Çmimin e tij Nobel; fondet do të shkojnë për refugjatët ukrainas
Kryeredaktori i gazetës së pavarur Novaya Gazeta – me bazë në Moskë – Dmitry Muratov, do ta vendosë në ankand medaljen e tij të Çmimit Nobel, me qëllim të mbledhjes së fondeve për refugjatët ukrai...
ALARM I KUQ/ Bjellorusia planifikon ‘pushtim të drejtpërdrejtë’ të Ukrainës për të ndihmuar forcat e Putinit
-Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës i beri thirrje drejtpërdrejt presidentin bjellorus Alexander Lukashenko, një aleat i ngushtë i Presidentit rus Vladimir Putin- Zyrtarët ukrainas paralajmëruan ...
Zelensky: I gatshëm të negocioj me Putin-in, por po dështuam, shkojmë në Luftën e Tretë
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha të dielën e 20 marsit se është i gatshëm të negociojë me presidentin rus, Vladimir Putin. Por ai paralajmëroi se nëse ndonjë përpjekj...
Zelensky: Qindra njerëz janë ende nën rrënojat e teatrit në Mariupol
  "Qindra njerëz janë ende nën rrënojat e teatrit të Mariupol".Kështu u shpreh presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, në video-mesazhin e tij të fundit, në të cilin premton se rusët do të pa...
Zyrtari ukrainas: Rusët drejt humbjes, lufta do të përfundojë pas 2-3 javësh
Faza aktive e luftës pritet të përfundojë pas 2-3 javësh. Këshilltari i Byrosë së Ukrainës, Oleksiy Arestovych, shkroi në kanalin e tij Telegram se faza aktive pothuajse ka përfunduar pranë Kievit...
Qeveria merr vendimin për ukrainasit: Mund të qëndrojnë 1 vit pa leje qëndrimi
Në vendimet e miratuara sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave është marrë vendimi për përcaktimin e afatit të hyrjes dhe qëndrimit të shtetasve të Ukrainës në Republikën e Shqipërisë. Në ven...
Lajm i fundit/ Njerëzi po dalin të gjallë pas sulmit ajror në teatrin e Mariupolit
Teatri i Dramës shihet i rrënuar pas bombardimeve të mërkurën në Mariupol, Ukrainë. (Këshilli Rajonal i Administratës Civile-Ushtarake të Donetskut nëpërmjet AP) Anëtari i parlamentit të Ukrainës...
Rusia bombardoi Teatrin e Mariupolit; brenda në Teatër ndodheshin mbi 1 mijë vetë
Në tokë është e shkruar qartësisht me bojë të bardhë dhe me shkronja të mëdha: Fëmijë!  Në mendjen e sulmeve ruse, nuk është shkruar asgjë tjetër përpos sulmeve të vazhdueshme ndaj Ukrainës, për ...
Zelenskyy do t’i drejtohet sot Kongresit Amerikan në një moment kritik të luftës Rusi-Ukrainë
- Zelenskyy do të shfaqet në video nga Kievi teksa po gjuhet nga diversantët rusë- Kongresi Amerikan do të dëgjojë sot, e mërkurë, një fjalim nga presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy në lidhje...