Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i mblodhi provat për të shpallur non grata Sali Berishën
Yuri Kim deklaroi se shpallja non grata e Sali Berishës erdhi pasi u mblodhën prova nga shumë institucione. “Nuk është vetëm DASH. Përfshihen a...
A ia ka falur Bashës lobimet anti-amerikane që ka bërë? Yuri Kim: Lulzim Basha mbetet udhëheqësi i zgjedhur i PD
Gazetarja e Euronews: Ndërkohë, opinioni publik ka dëgjuar edhe për një lobim nga Basha në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, etj. Veprime më ant...
SHBA i tregon vendin Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo shpresë’: Ka prova! I iku drejtësisë…
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka sqaruar vendimin për shpalljen “non grata” të ish-kryeministrit Sali Berisha. Ajo tha se vendimi ë...
Altin Prenga i Mrizit: ‘Ç’ i kemi këto restorante ku nuk përdoret lënda e parë e vendit?!’.
Altin Prenga i Mrizit të Zanave është një nga shqiptarët që inkurajon dhe vë në piedestal prodhimet vendase, por duket se ka sosur durimi dhe për ...
Çfarë bën SPAK? Protestuesi i ‘5 Majit kërcënon publikisht Veliajn: ‘Të marrim acid dhe t’ia hedhim në sy!’. Veliaj: “Peshkaqen fajdesh! Koha e ‘të fortëve’ ka mbaruar!”.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj sot është kërcënuar publikisht  nga një prej protestuesve të banorëve të '5 Majit'. Për mediat, prote...
Dodik pranon ndërmjetësimin e Erdoganit, Vuçiçit dhe Millanoviçit për zgjidhjen e krizës
Anëtari serb i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Millorad Dodik, deklaroi se kriza politike në BeH ka mundësi të zgjidhet me ndërmjetësimin...
Agron Duka: Ja skenari i Berishës për të goditur Bashën në zgjedhje.
Kreu i PAA-së, Agron Duka në studion e Report Tv ka bërë me dije se kanë marrë një ftesë nga Sali Berisha për të bashkëpunuar për zgjedhjet në bas...
Balla: Meta na tha se zgjedhjet të bëhen me 6 mars! Besoj e ka kuptuar që deri tani ka shkelur Kushtetutën
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se Meta ka propozuar që data e zgjedhjeve të jetë 6 marsi. "Zgjedhjet d...
Presidenti Meta propozoi datën 6 mars për zgjedhjet e pjesshme lokale/ Balla.
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, pas konsultimit me kreun e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka propozuar datën 6 mars ...
Vizita e Erdogan në Shqipëri, Rama: Rastësi që vizita e tij përkoi me përvjetorin e vdekjes së Skëndërbeut! Mos ia nxirrni inatin tim Turqisë mike
Shumëkush e quajti ardhjen e presidentit turk në Shqipëri, Erdogan në ditën e vdekjes së heroit tonë kombëtar, Skënderbeut si një provokim, por pë...
Faqja 1 prej 75812345...102030...E fundit »