NGA TI PRITET NDRYSHIMI I BOTËS
  Nga: Astrit Patozi/ Karantina të privon nga shumë të drejta, por jo nga fantazia. Fjala vjen, ti mund ta mendosh veten suedez e të preten...
Pse OBSH dështoi me koronavirusin? OBSH është më shumë ‘Kineze’ se Organizatë Botërore
Nga Lawrence Freedman Ndërsa qeveria japoneze llogariste koston e shtyrjes së Lojërave Olimpike të Tokios për në vitin e ardhshëm, Taro Aso, zë...
Kina Komuniste duhet të paditet për pandeminë e koronavirusit, thotë një Think Tank Britanik.
Nga BREITBART NEWS Një think tank Britanik ka thënë se shtetet perëndimore ku dhjetra mijëra njerëz kanë vdekur dhe ekonomia e të cilave është ...
Sa kushton arroganca me ligjin! Gjoba në Greqi, gjobë në kufi, pastaj izolim, ndoshta rrezik për jetën.
Koment/ Në Kakavijë vijon kalvari i emigrantëve që ju duhet të kalojnë në mënyrë të paligjshme kufirin me Greqinë për të shkuar në shtëpi. D...
Matteo Salvini i Italisë bën thirrje të hapen Kishat për Pashkë
THOMAS D. WILLIAMS, PH.D. BREITBART, 6 prill 202072 ROME - Matteo Salvini, udhëheqësi i partisë opozitare të Italisë, ka bërë thirrje që kis...
Kërkimet në Google mund të jenë një mjet i dobishëm në luftën e koronavirusit
një ekonomist dhe ekspert për të dhëna të rëndësishme shkruajti një artikull në New York Times të Dielën, sipas të cilit termat e kërkimit në Goog...
Rama: PD s’mund të japë mend as për tabelën e shumëzimit, jo më për strategjinë e testimit
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale pas thirrjeve të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe figurave të tjera të saj, drej...
Epoka post-Covid do të na gjejë më mirë nëse tregohemi qytetarë të mirë
Nga: Dr. Tritan Kalo/   Ku është VETNDËRGJEGJËSIMI…..”Kukamçefti’ është loja që NE po bëjmë me Covid-19. Dyndemi rrugëve për 8 orë midi...
George W. Bush në 2005: ‘Nëse presim që të shfaqet një pandemi, do të jetë tepër vonë për t’u përgatitur’
MATTHEW MOSK Në verën e vitit 2005, Presidenti George W. Bush ishte me pushime në fermën e tij në Crawford, Teksas, kur ai filloi të shfletojë ...
Mbretëresha Elizabeta para kombit: Historia do të kujtojë veprimet tuaja në krizën e virusit!
Në një fjalim të rrallë për kombin, Mbretëresha Elizabeta II ka ne plan të nxisë Britanikët të përballojnë sfidën e pandemisë së koronavirusit ...
Faqja 1 prej 48012345...102030...E fundit »