‘KOPILIN’ IA LE TJETRIT, POR JO QË NË FILLIM…
  Bëjini një zë udhëheqësit që të kthehet në atdhe, megjithëse është kohë pushimesh, sepse ka ca gjëra në botë që nuk delegohen dot. Fjala vje...
PD të shkëpusë çdo lidhje që ka me Ramën
Nga: Fatmir Mediu/ Fb Opozita nuk emërohet, ajo është përfaqësuese e vullnetit të qytetarëve të cilët nuk e kanë pranuar dhe nuk e pranojnë qev...
NUK ËSHTË ME TË THËNË, ËSHTË ME TË DHËNË…
  Nga Astrit Patozi/Fb Jo thjesht meqë është verë, por edhe ngaqë është verë, ka nisur një debat i ndezur për mungesën e gjatë të kryetarit...
SIKUR TË MOS BININ ZJARRET…, DO TË NA MERRTE LUMI!
Frrok Çupi/ Zjarret ranë dhe tani ky është realitet. Nuk mund të thuash se ka mbetur cep i atdheut pa u shënuar në hartën e zjarrit. Një pasuri...
Mbret në shkretëtirë, a gjel majë plehut…
Nga: Enton Abilekaj/ Morën pjesë 20 mijë anëtarë më shumë se në 2013 dhe vetëm 5 mijë votuan Selamin. Pas humbjes se thellë në 25 qershor, pas ...
Në PD nuk ka as kristianë dhe as rend alfabetik. Germa “L” vjen para germës “E”… Çudi!
  Nga Laert Skiro/ Sot është lëshuar në qarkullim për mediat fleta format e votimit për kryetar në Partinë Demokratike. Vetëm duke parë kët...
Çka është gjithë ky nënçmim i zhgjyranave të Durrësit ndaj nesh!
Kimete Berisha*/ (Polemikë e gazetares kosovare me gazetarin Mero Baze në Tiranë) Gazetarit të ish sigurimit të Enver Hoxhës, thuajini se sh...
PSE E CYTËN PD-në?!
Frrok Çupi/ Tani nuk bëhet më; e cytën dhe u rrënua. Partia Demokratike paska qenë në një gjendje shkrehjeje; sapo ta prekje- binte përdhe. A nuk i...
Asgjë nuk do të jetë si më parë, Lulzim
Nga: Astrit Patozi* Mos e përmend më listën o vulëhumbur, se nuk e shpëlan dot mëkatin për greminën, ku e çove Partinë Demokratike, duke i hedh...
A do të revokojë Lulzim Basha deputetin dhe partizanin e tij, Murrizi?
Nga: Laert Skiro/ A ka harruar vallë kryetari i ‘ngrirë’ i PD, Lulzim Basha, që sot ta hapte ditën me deputetin e tij brutal e të ‘paftyrë’? Në...
Faqja 3 prej 1012345...10...E fundit »