Prokurori i Përgjithshëm, Çela: ‘Hetimi i ngjarjeve kriminale, kemi nevojë për SPAK-un’.
Kreu i Prokurorisë së Përgjithshme në Shqipëri, Olsian Çela, në një deklaratë për mediat pas konferencës së mbajtur për Hartën e re ...
Harta e re gjyqësore, Ministri i Drejtësisë: Do ta bëjmë cilado të jetë kostoja politike
Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja u shpreh i vendosur për të bërë hartën e re gjyqësore, pavarësisht kostove politike që mund të ketë. Për gazetar...
Escobar: ‘PD do të ketë pasoja nëse e merr në dorë Berisha!’
I dërguari i posaçëm i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka bërë të qartë se çdo vendim mbi shpalljen si non grata për funksionar...
Ambasadorja Kim: Shqipëria e ka shumë të qartë cili është miku dhe cili armiku, Rusia dhe Kina kanë shumë pak ndikim në Tiranë. Ja tre prioritetet e mia në Shqipëri
Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim, në një intervistë për Qendrën Evropiane të Studimeve mbi Sigurinë, George C. Marshall, është ndalur p...
Ramush Haradinaj i kërkon Berishës: ‘Mos i shpallni luftë Amerikës!’
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në emisionin “Quo Vadis” komentoi edhe përplasjen mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës, pas vendimit ...
Po ndodh/ Meta, luftë të hapur Bashës: M’u lut me lot në sy të anuloja protestën e 8 qershorit, kishte frikë se i ‘dilte nga duart’!
Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sulmuar kryetarin e opozitës Lulzim Basha.  Meta tha se në Gjermani i është lutur që të anulo...
‘Në Shqipëri nuk do të ketë kurrë një kamp refugjatësh’
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një deklaratë nga selia e Partisë Socialiste, ka mohuar kategorikisht lajmin se në vendin tonë do të ketë ...
Yuri Kim: “Non Grata” e Berishës u bazua në fakte, do shpallen edhe persona të tjerë në Shqipëri
Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim deklaroi për gazetaren Anila Hoxha në Top Channel se shpallja “non grata” ish-kryeministrin Sali Beris...
Amerika ndërpret çdo komunikim me PD nëse e merr Berisha. Kim: “As kafe nuk do pimë”.
Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim është shprehur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të ndërpresin marrëdhëniet me Partinë Demokratike, nëse kryesimin e saj e merr ish-kryeministri S...
Berisha, “non grata” në SHBA. Senatorja republikane: Jemi totalisht kundër korrupsionit/ A2Cnn
“Është shumë e rëndësishme lufta kundër korrupsionit, ngado që ai mund të vijë”. Me këto fjalë, senatorja amerikane Joni Ernst iu përgjigj pyetjes...
Faqja 1 prej 3012345...102030...E fundit »