Satelitët ‘ Albania-1’dhe ‘Albania-2’/ Do të përshpejtojnë pjesëmarrjen e Shqipërisë në Ekonominë e Re të Hapësirës: Satellogic USA Inc.
Këtë javë, Qeveria shqiptare nënshkroi kontratën për shërbimin satelitor me kompaninë amerikane “Satellogic USA Inc”.  E prem...
Helena Kadare feston 78-vjetorin: ‘Ia vlen të jetosh për hir të dashurisë…’
Helena Kadare sot feston ditëlindjen (78-vjetorin) dhe në këtë ditë të veçantë ka përcjellë edhe mesazhe shumë të bukura, ku thelbin e vendos te n...
Salman Rushdie thotë ka dalë nga intubimi pas goditjes brutale me thikë. ‘Flas e bëj shaka!”.
Salman Rushdie thuhet se ka dalë nga intubimi dhe është sërish në gjendje të flasë me të tjerët pasi u sulmua brutalisht gjatë një ngjarjeje në Nj...
Për 10 vite do jemi në BE! Këtë verë kemi 4 mln turistë/ Rama intervistë për FranceSoir.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, na priti në rezidencën e tij të pushimeve në Dhërmi, për të folur mbi hapjen e negociatave për anëtarësimin e...
Gabriel Partos i BBC: ‘Berisha është forcë përçarëse në Shqipëri e rajon, kërcënim për Ballkanin’.
“Berisha është një forcë përçarëse në politikën Shqiptare dhe në kontekstin më të gjerë rajonal. Retorika nacionaliste e zotit Berisha, që kërkon ...
U spiunua nga Meta. Personi i dëmtuar nga Meta i drejtohet Autoritetit
Personi që pretendohet se është spiunuar nga Ilir Meta gjatë tentativës për arratisje në kohën e komunizmit, ka kërkuar sot hapjen e dosjes së tij...
Putin, Ukraina dhe gabimet e Amerikës/ Intervistë me Kissinger.
Kur ai lindi, Lenini ishte ende gjallë. Kur ishte 29 vjeç, Stalini vdiq. Më pas mosha 39-vjeçare përkoi me kohën kur Nikita Hrushovi vendosi rake...
Zef Mazi: Shqipëria nuk ka pse pret zgjidhjen e konfliktit Sofje-Shkup për të hyrë në Evropë/ Intervistë
Zoti Mazi, edhe një herë më tepër negociatat e Shqipërisë me Bashkimin Evropian u shtynë për Samitin e rradhës. Cilat janë konkluzionet që nxirrni...
Intervistë në Corriere Della Sera / Rama: ‘Koha që ‘unioni’ të heqë veton në vendimmarrje!’
‘Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk mund të jenë pengje të një shtetit të vetëm’! Kjo ishte fraza që përsëriti sërish kryeministri Edi Rama, në ...
Alfred Moisiu: Europa ta detyrojë Serbinë që të njohë Kosovën! Kurti të bëhet pjesë e ‘Open Balkan’
Ish-presidenti Alfred Moisiu, kërkon nga Bashkimi Evropian që t’i bëjë presion Serbisë që të njohë Kosovën. Në një intervistë për KosovaPress, Moi...
Faqja 1 prej 3212345...102030...E fundit »