Gëzimi humb kontrollin te Eni Çobani: ‘Do digjem me benzinë, jam 39 vjeç kur do gjej unë një vajzë për t’u martuar?’
Të ftuar në rubrikën “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër, Gëzimi dhe Kujtimi. Gëzimi ka treguar se para se babai të humbiste jetën nga Covidi,...
Pak orë para referendumit në Rogner: Yuri Kim thirrje shqiptarëve: Do luftoni për brezin e ardhshëm, apo do të mbroni fantazmat?
Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka shpërndarë në rrjetet sociale momente nga intervista dhënë për Zërin e Amerikës, ku ndër të tjera ka ngri...
Politika amerikane ndaj Shqipërisë nuk ndryshon. Escobar: ‘Amerika pret mbledhjen e parë të Parlamentit’.
Largimi i Matthew Palmer dhe ardhja e Gabriel Escobar, në krye byrosë të Euroazisë në DASH, nuk ndryshon asgjë në politikat e ndjekura deri ta...
Aleatët shkëputen nga PD, krijojnë grup të ri parlamentar/ Shehi: Po bëhen gjëra poshtë tavoline
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka konfirmuar se janë në bisedime me aleatët e tjerë të vegjël për të formuar një grup të ri parlamentar. Shehi ...
Berisha kërcënon Bashën: Nëse më përjashtojnë, do bëj gjithçka; PD do ta kthej në vlerat e saj 1997, ’98 dh 2011! Kam pushtet të madh
Sali Berisha nuk ka aspak në plan që të heq dorë nga mandati dhe më 10 shtator kur do të konstituohet parlamenti i ri, ai do të jetë aty në sallën...
Sali Berisha në intervistë me zëdhënësen e tij i hakërrehet Amerikës: ‘Mbroj sovranitetin e vendit’
Ish-kryeministri Sali Berisha nuk tërhiqet nga vendimi për të qenë pjesë e parlamentit të ri, edhe pse i është kërkuar nga ndërkombëtarët të brakt...
Intervista për TCH/ Gazetarja e BBC, Yalda Hakim që shpëtoi studentët: ‘Ia kisha borxh vendit tim!’
Përmes fondacionit që mban emrin e saj i shpëtoi këto vajza  nga ferri Afganistanit duke i strehuar në Shqipëri.Prezantuesja e BBC Yalda Hakim...
Rama për BBC: Afganët do qëndrojnë në Shqipëri derisa të marrin vizë nga SHBA! Pikëlluese që vende të NATO-s u mbyllën dyert
Kryeministri Edi Rama ka nisur mëngjesin e kësaj të mërkure me një bashkëbisedim në radio BBC me gazetaren Nuala McGovern, për të folur në lidhje ...
Intervista për ANSA/ Rama: Ballkani i Hapur është një mjet i ri drejt BE. Me afganët po sillemi si pjesë e NATO-s
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për italianen “ANSA” ku ka folur për strehimin e afganëve në vendin tonë dhe vështirësitë që ven...
Gazetarja afgane ka frikë se talebanët do ta vrasin, ndërron adresë çdo ditë për t’u fshehur
-Gazetarja: "Nëse më gjejnë, do të më vrasin"- Një gazetare afgane po ndryshon vendndodhjen e saj çdo ditë për t'u fshehur nga talebanët, prej ...
Faqja 2 prej 3012345...102030...E fundit »