Kryetari i FRPD, Këlliçi, zbulon: “Ka një agjendë për shkatërrimin e PD”
Belind Këlliçi, kryetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, në studion e Ora News, tha se pa një analizë të plotë, PD-ja nuk mund të ngrihet....
Intervista/ Memia i sugjeron Bashës të ‘ndahet nga servilët’
Shaban Memia, ish-deputet i PD-së dhe një nga funksionarët e saj më jetëgjatë, këshillon Lulzim Bashën që të shkëputet nga servilët dhe lëpirësit,...
Fatmir Mediu e quan PD-në si “magazinë pa inventar, pa memorie historike”.
  Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu deklaroi se dështimi i Partisë Demokratike në zgjedhje lidhet me disa faktorë, mes të cilëve mu...
Intervistë/ Dashamir Tahiri: Hyra në listën ‘Basha’ dhe humba Çamët.
Kandidati i PD-së për deputet është shprehur i zhgënjyer pas rezultatit në qarkun e Vlorës ku PD mori vetëm 3 deputetë. Duke folur për News24 T...
Patozi përplaset me Ramën jashtë Kuvendit: ‘Ti ike nga PD kur … Top Channel’.
Deputeti i PD-së, Astrit Patozi është përplasur sot me kryeministrin Rama pas seancës së jashtëzakonshme në Parlament, ku u votuan listat e emërim...
Lulzim Basha deklaron publikisht: ‘Nuk do të ketë qeveri PS-PD’.
Pas një kohe të gjatë heshtje dhe hamendjesh se pas zgjedhjeve 'do të vazhdojë' koalicioni PS-PD, sonte kryetari i PD, Lulzim Basha, përmes progra...
Ron Johnosn: Ekziston rreziku që vendet e Europës Juglindore të bien nën ndikimin e Rusisë”.
Nga: Zëri i Amerikës/ Nëse SHBA dhe Evropa nuk angazhohen në rajon, ekziston rreziku që ai të bjerë nën ndikimin e Rusisë, qëllimi i vetëm i së...
Berisha thotë se Meta është president legjitim. ‘Do të jem në ianugurim’.
Ish presidenti i Republikës në vitet 1992-97, Sali Berisha, ka deklaruar sot se ‘do të marrë pojesë’ në ceremoninë e inaugurimit të presidentit Me...
Fushata e PD-së. Berishës nuk mund t’i kërkosh ‘fol sot!’
Persiatje pas një interviste të papublikuar/ Ish-kryeministri dhe ish-kryetari i PD-së, Sali Berisha ka folur për herë të parë në lidhje me lis...
Ilir Meta në ‘Channel One’: Ju dëshmoj komplotin e Ramës për të zhdukur PD-në
Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka zbuluar prapaskenat se çfarë ndodhi një vit më parë me rekomandimet e Komisionit të Venecias për reformën në drej...
Faqja 8 prej 11« E para...678910...E fundit »