Rama me patronazhistët në Tiranë: ‘Ne i mundim Metën e Lulin. Unë jam patronazhisti i parë!’
  Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi në Tiranë me të rinj patronazhistë të Partisë Socialiste foli rreth temës më të diskutuar të ditëve t...
BE i del në krah Ramës për mandatin e 3-të/ Jep mesazhin e papritur për 25 prillin
BE ka konfirmuar se zgjedhjet e 25 prillit janë shumë rëndësishme për fatet e vendit. Eurodeputetët mbështesin integrimin e Shqipërisë në BE bren...
TI NUK E KE LUKSIN TË QËNDROSH NË SHTËPI
Nga Astrit Patozi Voto me zemër, por duke vënë në punë arsyen. Zgjedhjet nuk janë një ndeshje futbolli, për të cilën emocionet zgjasin vetëm 90 minut...
2001/Sali Berisha: Ilir Meta dhunues i 500 mijë votave, ja si i mbushte kutitë dhe terrorizonte zgjedhësit
Presidenti Ilir Meta ka disa ditë që zhvendoset nga Vlora në Durrës dhe anasjelltas, në emër të mbrojtjes së votës së lirë, ndonëse sipas të gjith...
Rama: ‘Ftesa ime për Bashën jo për të bërë qeverinë siç bënë nga halli Saliu e Likja’.
Nga Sheshi 'Italia' në Tiranë, në praninë e qindra vajzave dhe grave, Kryeministri Edi Rama iu drejtua atyre me një apel të fortë. I kërkoi që të ...
Mbi 300 mijë vaksinime në vend, Manastirliu: Në 24 orët e fundit u vaksinuan 10,328 qytetarë
Vendi ynë ka arritur në kuotën e mbi 300 mijë vaksinimeve në total që nga nisja e këtij fushëtës "Shqipëria Buzëqesh" më 11 janar, ndërsa vetëm di...
“Do tejkalojmë objektivin e 500 mijë të vaksinuarve”/ Rama: Këtë fundjavë mbërrijnë 90 mijë e 800 vaksina AstraZeneca
Kryeministri Rama, përmes një postimi në rrjete sociale njofton se të shtunën dhe të dielën do të mbërrijnë 90 mijë e 800 doza të vaksinën Astra...
“Udhë-ndjekësi i Saliut dhe Ilirit, tregoi se s’është lider/ Basha i refuzoi ftesën, Rama: Jam i gatshëm të shkoj përtej ndasive
Kryeministri i vendit, Edi Rama në takimin që ka zhvilluar me të rinj e të reja në Kamëz ka folur edhe për ftesën që i bëri ditën e djeshme kr...
Rama: Bashkëpunoj me Bashën pas 25 prillit, me kushtin të ndahet nga Berisha e Meta! Kreu i PD e refuzon: S’do jesh kurrë pjesë e qeverisjes sonë
Kryeministri Edi Rama nuk e ka përjashtuar mundësinë për një bashkëpunim me Lulzim Bashën, pas zgjedhjeve të 25 prillit megjithatë ka vetëm një ku...
Fatos Nano bëhet President? Ja çfarë do të ndodhë pas 25 Prillit: Meta largohet dhe…
Nëse opozita humb zgjedhjet e 25 prillit, atëherë Ilir Meta ka konfirmuar se do të japë dorëheqjen si Presidentit. ER-TV ka zbuluar skenarin se s...
Faqja 1 prej 45812345...102030...E fundit »