Yuri Kim paralajmëron partitë politike: Kush garon në 25 prill, Amerika nuk ka ndryshuiar qëndrim.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar sërish me një mesazh të fortë për partitë politike në vend para ...
Trashëgimia e vërtetë e Presidentit Trump do të jenë idetë e tij transformuese
JOHN NOLTE Falë Presidentit Trump, Partia Republikane që ai trashëgoi është shndërruar në diçka pafundësisht më të mirë përmes ideve dhe parime...
Pollak: Ku shkojnë mbështetësit e Trump nga këtu?
JOEL B. POLLAK Presidenti Donald J. Trump mbyll presidencën e tij të Mërkurën si një hero tragjik. E meta fatale që e bëri atë të suksesshëm - ...
Diplomati rus “non grata”/ Reagon Rusia: Provokim, synon prishjen e marrëdhënieve ruso-shqiptare
Tirana zyrtare ka njoftuar se eshte shpallur 'non grata' diplomati i Federates Ruse ne Tirane, Aleksei Krivosheev, me motivin se ka shkelur pr...
Kush e vrau Aleks Nikën? Zbardhet kërkesa e policisë për rihapjen e hetimeve nga Prokuroria. Familjarët: “Duam drejtësi për Aleksin”
Drejtoria Vendore e Policisë së Tiranës, i ka dërguar një letër kërkesë Prokurorisë së kryeqytetit për të rifilluar hetimet për çështjen e 21 ...
10 vjet/ Vrasjet politike të 21 Janarit, Policia kërkon rihapjen e dosjes. Manja: ‘Do të hapet e para nga SPAK
Deputeti socialist, Ulsi Manja, foli për 10-vjetorin e ngjarjes së rëndë të “21 Janarit”, duke thënë  se dosja mund të përfundojë në dyert e SPAK....
Humbëm edhe një artist të shkëlqyer, COVID i merr jetën piktorit Mustafa Arapi
Humb jetën në moshën 70-vjeçare  piktori dhe restauratori i njohur Mustafa Arapi. Arapi prej disa ditësh gjendej i shtruar në spitalin “Shefqet Nd...
Premtimi i kryeministrit për drejtësi ‘që nuk harron’, një gur që ndryshon historinë. Dëshmorëve të 21 Janarit u dorëzohet titulli i lartë
Kryeministri Edi Rama, Kreu i Kuvendit, ministri i Mbrojtjes dhe ministrja e Drejtësisë u kanë dhënë titullin “Dëshmori i Atdheut” familjarëve...
Melania Trump përshëndet ‘Au Revoir’ në Shtëpinë e Bardhë, në Classic Chanel
JOHN BINDER Zonja e Parë Melania Trump bëri një pershendetje au revoir në Shtëpinë e Bardhë të Mërkurën në mëngjes në një komplet të zi duke im...
SONDAZHET E SHTUARA JANË LAJM I MIRË
Nga: Astrit Patozi/ Denduria e pazakontë sondazheve dhe sidomos diferencat e tyre të mëdha me njëra-tjetrën janë në fakt sondazhi më i mirë s...
Faqja 1 prej 42112345...102030...E fundit »