Ajnshtajni i privuar nga dorëshkrimet e humbura: “Nuk je i pagëzuar? Nuk do të shkosh në ferr”
-Universiteti i Jerusalemit publikon shkrimet e pabotuara të gjeniut gjerman- Nga: Manila Alfano/ Një gjeni, por edhe një optimist. Në vitin...
Chelsea Manning burgoset pse refuzoi për të dëshmuar në rastin WikiLeaks.
AFP/ Lars Hagberg Prokurorët e siguruan Chelsea Manning se Qendra e Paraburgimit Aleksandria në Virxhinia ku ajo do të mbahet, ka përvojë në mb...
Trump ndjehet ‘shumë keq’ për burgosjen e Paul Manafort.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se ndjehet “shumë keq” për ish shefin e fushatës së tij elektorale, Paul Manafort, një d...
Deputeti i Bundestagut Gjerman në Tiranë: Ata që duan demokracinë janë pro dialogut
Deputeti i Bundestagut Gjerman, Tobias Gottardt ka folur pas takimit që ka zhvilluar në kryesinë e Kuvendit me deputetët shqiptarë. Tobias Gottard...
Soreca i BE në shoqëri të deputetes Hajdari: Opozita- për të ardhur keq!
Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ishte në Vaun e Dejës së bashku me deputeten e PD, Rudina Hajdari, e cila nuk e la mandati...
Arrin dënimi (përjetë) i Manafort. Shefi i lobingut të Rusiagate me tentakula edhe në Shqipëri.
Ish kreu i fushatës elektorale të Presidentit Donald Trump është quajtur fajtor nga një juri  në tetë akuza të padisë Nga: Valeria Robecco N...
Rama: ‘Basha nuk është as lideri, as kujdestari, as përfaqësuesi i Opozitës’. VIDEO
Në rubrikën “Përgjigjja ime”, duke iu përgjigjur komentit të një qytetareje që tha se ndjehet keq pas intervistës së kreut të PD-së Lulzim Basha t...
Delingpole:Lajm bombë! Pakti tradhëtar sekret për Brexit i May me Merkel
  Kryeministrja britanike Theresa May nuk ka ndërmend të japë një Brexit kuptimplotë; Marrëveshja e tërheqjes së saj e qershorit 2018 u ha...
Danielsson: Opozita- kurth Shqipërisë, vendimi i saj minon integrimin
Pasi ka takuar veçmas, kryeministrin Edi Rama dhe kryedemokratin Lulzim Basha, Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Zgjerim në Bashkimin Evrop...
Danielsson i BE: Me kryeministrin Rama kisha një bisedë shumë të hapët; presim reformat dhe qershorin.
Përmes një statusi në Twitter ai thotë se është takuar me kryeministri Rama, me të cilin ka zhvilluar një bisedë shumë të hapur. Danielsson sqaron...
Faqja 131 prej 221« E para...102030...129130131132133...140150160...E fundit »