Opozita, morali dhe e vërteta!
Nga Nard Ndoka/Fb Ka një debat sot të fryrë dhe të sponsorizuar mediatikisht për votat e deputetëve opozitarë në Kuvend, për votimin e kryetari...
PËRFAQËSIM POSHTËRUES
Nga: Astrit Patozi/Fb Në korrik të vitit 2007 disa deputetë socialistë bashkuan votën me kundërshtarët e tyre, të Partisë Demokratike dhe të al...
Ata ishin dy …
Nga: Dritan Kaba Janë tre, se edhe vota e pavlefshme ishte nisur për Ruçin por ktheu mendje në fund, duke i vënë vizë gjithë fletës, pasi i kishte ...
Kryetari ynë dhe skenari kundër nesh…
Nga: Arbjola Halimi/Fb Kryetari i shkrirë duhet fillimisht të përgjigjet se perse u fut ne votim, e me pas perse ju shiten deputetët. Perse u fu...
SHBA e bojkoton, PD e voton zgjedhjen e Ruçit
Nga: Sherefedin Shehu/ Fb PD e ka kundërshtuar publikisht zgjedhjen e Ruçit si Kryetar Kuvendi madje edhe e ka akuzuar se i ka “duart me gjak”, ndë...
Malltezi i quan ‘zuzarë’ deputetët e PD që votuan pro- Ruçit
Pas votimit të Gramoz Ruҫit nga dy deputetë të PD  ka reaguar ashpër Jamarbër Malltezi, kreytar i Departamentit të PD dhe dhëndër i ish kryeminist...
NJË PYETJE TË THJESHTË PËR ANTIKOMUNISTËT E 2017-ËS
Nga: Astrit Patozi/ Fb Një pyetje e thjeshtë kam për të gjithë antikomunistët e tërbuar, që thuhet se mezi po presin datën 9 shtator për të shprehu...
MUND TË JETË HERA E FUNDIT
Nga: Astrit Patozi/FB E bën mirë që i mbledh ministrat e padekretuar ende, qoftë edhe në takime informale, sepse besohet që çdo konsultim apo debat...
Mes popullit dhe ‘jo- popullit’ ngre krye Ballisti
Nga Laert Skiro/ Po të mos ishte ‘Ballisti, këta çfarë do të bënin? Do të qethnin viçat?.... Ballisti nuk është ai i Luftës së Dytë. Ballist...
Kur ne nuk bëjmë zgjedhje në parti dhe në qeveri, atëherë si mund të bëjmë në Akademi?
Nga: Seherefedin Shehu*/ Fb Është për të ardhur keq që zgjedhjet u bënë farsë edhe në krye-institucionin e shkencës. Me sa duket edhe shkenca nuk m...
Faqja 249 prej 270« E para...102030...247248249250251...260270...E fundit »