“MOS SHIKONI NGJYRËN E TIMONIT, POR VESET E SHOFERIT
  Nga: Astrit Patozi/ Po shoh se ka shumë pezm për qeverinë e re të Edi Ramës, por nuk e kuptoj dot se ku qëndron çudia. Sepse për ta “rrëzua...
MEMECËRIA E PD
  Nga: Astrit Patozi/ Fb Komentet e Lulzim Bashës mbi raportin e ministrave teknikë për zgjedhjet nuk ia shtojnë vlerën atij. Përkundrazi, ...
GJENIALITET DHE FANTAZI NGA DURRESI ME MAKINA FLUTURUESE…
Nga: Dritan Kaba/ Fb Këtë nuk e kisha pare. Ngela i mahnitur dhe surprizuar nga gjenialiteti dhe largpamësia e Gjushit. Kjo pamje është nga ...
Polonia nuk ka nevojë për leksionet e BE; reformën në Drejtësi e bën për veten e saj
Nga: MATTHEW TYRMAND/ Polonia kthehet përsëri në lajme. Polonia është kthyer në ‘rast’ që në fund të vitit 2015 në shumicën e funksioneve të sa...
ISMAILI, KAKUJA DHE HAKMARRJA E RE KUNDËR TË DYVE*
Nga: Astrit Patozi/Fb Ismail Kadarenë nuk e kam takuar kurrë, por me mjafton vepra e tij për ta konsideruar se e njoh mjaftueshëm. Ndërsa me mo...
Tre fjalë të reja politike ‘opozitare’, dalin sot nga mbledhja e PD
Nga Laert Skiro/ Partia Demokratike ka mbledhur sot deputetët e rinj që dolën nga zgjedhjet e 25 qershorit. Megjithëse deputetët “e vjetër’ jan...
Berishës i kërkuan të flasë për PD; ai foli sot, ditën e votimit.
Prej disa ditësh, deputetë e aktivistë të PD si dhe njerëz të paangazhuar politikisht, kanë kërkuar në media që “Berisha të flasë” për gjendjen në...
Lulzimi është bosh, edhe salla bosh…
Nga Jozefina Topalli* “Mund t’i genjesh te gjithe per pak kohe ose disa gjithe kohes, por nuk mund t’i mashtrosh te gjithe pergjithmone” o Lulz...
Po afrohet e shtuna ‘ e fundit’ në PD. “Basha si Ramiz Alia”- thotë Selami.
Pas katër ditësh do të kemi: O kryetar i mëparshëm i PD përsëri kryetar, por ‘pa parti’- siç e kanë analizuar; dhe ky do të jetë Basha; O kr...
Komisioni Elektoral i PD po mbron anëtarët “nga turpi”.
Nga. G. Miri/ Komisioni Elektoral i Partisë Demokratike ka shpërndarë sot një njoftim mbi regjistrimin e anëtarëve që do të votojnë më 22 korri...
Faqja 267 prej 287« E para...102030...265266267268269...280...E fundit »