Fier: Punimet nisin nesër, spitali i ri rajonal do jetë gati për 3 muaj. Rama: ‘Do të punojmë 24 orë!’.
Kryeministri Edi Rama ndodhet në fshatin Daullas në Fier bashkë me përfaqësuesit e kompanisë turke YDA Grupo që kanë marrë përsipër punën e ndër...
Dita II e vaksinimit/ Rama për inspektim në ‘Air Albania’, Manastirliu: Sot vaksinohen 60 epidemiologë!’
Sot është dita e dytë e vaksinimit anticovid në Shqipëri. Në një inspektim në Air albanian ka qenë kryeministri Edi Rama sëbashku me ministren...
Trump nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen pas trazirave të Capitolit, ai “nuk do të largohet nga skena publike”
Presidenti Trump nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen ose "të largohet per fare nga skena publike" pas thyerjes së Capitolit nga mbështetësit e Tr...
Trump urdhëron të ngrihen flamujt në gjysmë shtize pas trazirave të Capitol Hill
Nga:  Carly Roman,   Presidenti Trump ka urdhëruar që të gjithë flamujt të valviten në gjysmë shtize pas trazirave të Capitol Hill të ...
Levin: Media ‘shfrytëzon’ trazirat e Capitolit për t’u ‘mbyllur gojën konservatorëve’ ndërsa Demokratët punojnë për të ‘mbytur sistemin’
'Media ka luajtur një rol të madh,shume të madh në atë që po ndodh në këtë vend,' thotë drejtuesi i 'Life, Liberty & Levin' Nga Charles Cre...
Jon Voight bën thirrje për tu ‘çuar dhe shikuar një të ardhme më të mirë’
  JOSHUA KLEIN Aktori fitues i Çmimit Oscar, Jon Voight, postoi një video të fuqishme dhe ngritëse të Shtunën duke iu drejtuar kombit, ...
Pompeo qëndron pranë Trump: ‘Jam krenar për atë që arritëm… Historia do të na kujtojë shumë mirë’
KRISTINA WONG Sekretari i Shtetit Michael Pompeo u dha një mesazh ish zyrtarëve të administratës Trump duke u larguar nga Presidenti Donald Tru...
PS po zgjedh skuadrën për betejën e 25 prillit. Nis faza e dytë e platformës “Deputeti që duam”.
Ka nisur faza e dytë e përzgjedhjes e platformës së PS “Deputeti që duam.  Kryeministri Edi Rama në një komunikim me të përzgjedhurit e fazës...
COVID19/ Edhe pak orë e nis vaksinimi. Rama: ‘Lufta hyn në fazën e ofensivës së madhe për largimin përfundimtar të virusit’.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nisur ditën sot me rikujtimin se sot nis fushat e vaksinimit në vend ndaj COVID-19. Rama thotë se tash...
“Kthehuni në Shqipëri”/ Rama jep mesazhin për emigrantët…
Kryeministri Rama ftoi bizneset të investojnë në Shqiperi. Rama deklaroi se Shqipëria ka taksa të ulëta dhe fitime të sigurta, ndaj ftoi të gji...
Faqja 4 prej 419« E para...23456...102030...E fundit »