Rama bën parashikimin për mandatet që do të marrë në zgjedhjet e 25 prillit: Rezultati final, 74 deri 78
Kryeministri Edi Rama është pritur me iso në Kuç, të cilën e cilëson si një majë të bekuar të Labërisë. Pasi shijoi ison e grupit polifonik, Ra...
Rama: Ilir Meta, kandidat zyrtar i partisë së tij në Vlorë! Pritet të dekorojë dhe një floktore në Vlorë
Nga Vlora ku ka shkuar për të ndjekur nga afër procesin e vaksinimit, Kryeministri Rama ka kritikuar ashpër opozitën dhe Presidentin Meta për sjel...
Meta kërcënon nga Fieri: ‘Kur preket rendi kushtetues populli bëhet ushtar! Deri më 26 prill jam në Vlorë!
Nga Fieri Ilir Meta ka kthyer përgjigje për akuzat e Ramës nga Vlora. Presidenti ka qenë i ashpër dhe nuk ka lënë mënjanë as kërcënimet. Ai tregon...
Që të mos bllokohet më Rinasi/ Balluku i hap rrugën operimit të kontrollorëve të huaj në rast emergjence
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë i ka hapur rrugë operimit të kontrollorëve të huaj në rast emergjence, pas situatës së krijuar në aeropo...
Brataj: Partitë politike po çojnë virusin edhe në zona të painfektuara më parë! Deri tani është vaksinuar 8.2% e popullsisë
Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj tha se ndonëse të gjithë indikatorët e pandemisë janë në ulje, sërish pritet një rritje e infeksioneve ...
Sondazhi/ Nëse zgjedhjet do të zhvilloheshin këtë të dielë, PS do të fitonte e vetme me 48.4%, LSI drejt asgjesimit
Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diel, Partia Socialiste do të fitonte zgjedhjet me 48.4%, ndërsa 39.3% e qytetarëve do të votonin për opozi...
Sondazhi: PS fiton më thellë se në 2017, fundoset LSI, nuk ruan dot as gjysmën e votave
  Sondazhi i katërt kombëtar i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze të sondazheve MRB, zbulojnë këtë prirje vote të s...
Mbërrijnë në Rinas 100 mijë vaksina anticovid/ Rama: Një ditë vonesë e kushtoi tentativa çmendurake për bllokimin e vaksinimit
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se kanë mbërritur 100 mijë vaksina anticovid në vendin tonë, ndonëse me një ditë vonesë për shkak të bll...
Protesta e AlbControl, Basha: Dështimi i një njeriu që vuri interesat e tij mbi shqiptarët!
Nga Lushnja, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar sërish për protestën e kontrollorëve të Albcontrol, ndërsa akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka ...
Mbyllja e aeroportit/ Koha ka marrë fund, Rama i drejtohet Metës: Provoje dhe…
Kryeministri Rama foli sërish për mbylljen e aeroportit, një plan i Saliut dhe Ilir Metës. Rama tha se është humbur ngarkesa e vaksinave që duhej...
Faqja 4 prej 458« E para...23456...102030...E fundit »