Këtë vit na pret një dimër i ftohtë, stuhia e energjisë po afrohet e fuqishme.
Nga Gerta Zaimi/AP Menjëherë pas vizitës së tij në Abu Dhabi në takim me liderë botërorë, kryeministri Edi Rama nuk pruri lajme të mira. ...
Me 1% të votave, kandidati i pavarur nuk bëhet deputet. Gjykata Kushtetuese shfuqizon nenin në Kodin Zgjedhor.
Gjykata Kushtetuese i ka dhënë pjesërisht të drejtë kandidatit të pavarur në qarkun e Dibrës Elton Debreshit. Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar Kodin...
Shkollat/ Sot ora e mësimit nisi me 45 minuta, njësoj si para fillimit të pandemisë Covid.
Ditën e sotme ka nisur rregullisht mësimi për të gjithë nxënësit e shkollave 9-vjeçare dhe ato të arsimit parauniversitar.  Kështu të gjithë ...
Rama nis vizitën në Spanjë, fillimisht takohet me presidenten e Kongresit spanjoll
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, të hënën e 4 tetorit, ka zhvilluar një takim zyrtar me presidenten e Kongresit të Deputetëve të Spanjës, Meri...
Cila është kompania e parë me pronar shqiptar, e lidhur me ‘Pandora Papers’!
Pandora Papers fillon të bëjë 'kurbanët' e parë që lidhen me Shqipërinë. Pasi dje u raportua për një politikan shqiptar rezulton mes 336 politikan...
Zhvillime në Kryesinë e Kuvendit: Mbledhjet e Komisioneve do të zhvillohen me prezencë fizike, sipas kërkesës së opozitës.
Kryesia e Kuvendit ka vendosur që mbledhjet e Komisioneve Parlamentare do të zhvillohen me prezencë fizike të deputetëve.  Në projektvendim thu...
Kriza e karburantit në MB – 5 mijë shoferë shqiptarë gati “pa pagesë”
Nga Klevis Hoxhaj/AP Ambasadori i Shqipërisë në Mbretërinë e Bashkuar (MB), Qirjako Qirko, ka deklaruar për të përditshmen “The Guard...
Kryeministri i Bullgarisë heq pengesën për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut drejt BE.
Mosmarrëveshjet mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut kanë penguar edhe Shqipërinë për çeljene  engociatave me BE dhe mbajtjen e Konferencës së ...
Hamendësime mediatike mbi azilantët/ Reagon qeveria: Nuk do të ketë kampe azilantësh për Anglinë në Shqipëri
Qeveria shqiptare ka hedhur poshtë lajmin e britanikes “The Sun” se në Shqipëri do të ndërtohet një kamp azilantësh. “Lajmi se 🇦🇱 do ngrejë një...
Kriza e Tretë, në prag/ Rama: Çmimet marramendëse të energjisë na venë para sprovës së re.
  Një lajm bombe bie mbi ne pas dy Krizave te renda qe po perballojme: Termeti dhe Pandemia e coronavirus Kryeministri Edi Rama në një konfe...
Faqja 5 prej 514« E para...34567...102030...E fundit »