Barrett, duke nderuar Scalia në hapjen e deklaratës dëgjimore, thotë se gjykata nuk duhet të bëjë politikë
-Procesi i konfirmimit të gjyqtares Amy Coney Barrett fillon të hënën- Gjykatësja Amy Coney Barrett do të vlerësojë mentorin e saj, të ndjerin ...
Atentati dhe komploti ndaj Bashës/ Prokuroria pushon çështjen penale ndaj një maqedonasi dhe 2 kosovarëve
  Anila Hoxha/ Top Channel Një maqedonas dhe 2 kosovarë u hetuan për një kohë të gjatë si të dyshuar se po përgatisnin komplot dhe atentat n...
Manastirliu: Terapia me remdesivir- falas për pacientët në spitale, përgatitemi për rritjen e testimeve
Ministre e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, bëri me dije se është arritur marrëveshja për trajtimin e të sëmurëve me Covid në vend me Remdesivir....
Rama: Nga java tjetër maska e detyrueshme në çdo ambient. “Gjobat do të vijnë në faturën e dritave”.
“Nga java tjetër maska e detyrueshme në cdo ambient”. Kështu u shpreh Kryeministri Edi Rama në konferencën e sotme për shtyp.  Kjo masë paranda...
‘Nga java tjetër- maska e detyrueshme në çdo ambient, edhe në rrugë’/ Rama: Nga dita e enjte…
Nga java tjetër maska e detyrueshme në çdo ambient. Këtë e bëri me dije Kryeministri Rama mëngjesin e sotëm në një deklaratë për shtyp me minist...
Rama: Na duhet një mandat i tretë që Shqipëria të kalojë nga ecja në vrapim/ Asambleja e PS
Kryeministri i vendit Edi Rama ka hapur Asamblenë e PS-së pasditen e sotme. Ai ka theksuar se mandatin e parë PS ndali hemorragjinë e financave...
56% amerikanë thonë se janë më mirë tani nën Trump se katër vjet më parë nën Obama-Biden. Hera e parë pas vitit 1980/ Sondazhi Gallup
Një shumicë solide prej 56 për qind e amerikanëve thonë se janë më mirë tani se sa ishin katër vjet më parë, zbulon një studim i ri i Gallup. V...
Meta po kapet pas partive, pas PD tani shpreson të kapë PS
KOMENT/ Prej kohesh eshte kupuar se presidneti Meta, pasi e ka deformuar rolin e presidentit, tenton të kapet pas partive, me qëllim q ëtë sigu...
SHBA qetëson skeptikët e Tiranës mbi vetingun: ‘Jemi ne në proces, dhe të angazhuar!’
Ambasada Amerikane ka reaguar lidhur me procesin e vettingut në Shqipëri duke thënë se SHBA janë angazhuar që ky proces të vazhdojë me profesi...
Trump nuk do të shkojë në debatin e dytë . ‘Nuk do ta humb kohën’ me një ‘debat virtual’, thotë Trump.
Trump i thotë Maria Bartiromo të Fox Business se një debat virtual do të ishte 'qesharak'. Presidenti Trump, në intervistën e tij të parë që ng...
Faqja 5 prej 385« E para...34567...102030...E fundit »