Suedia ndërpret hetimet për përdhunim ndaj Julian Assange
STOCKHOLM (AP) — Hetimet mbi dyshimin për përdhunim ku përfshihet themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange, i cili aktualisht ndodhet në burg në Bri...
Dhuna e ‘Astir’ ndaj gazetarit të Top Channel dënohet nga Organizata “Reporter pa Kufij”.
Ka reaguar “Reporter pa Kufij” pas incidentit të ditës së djeshme gjatë protestës së banorëve të Astirit që kërkonin të bllokonin prishjen e objek...
VIDEO: Shikoni aktin e tmerrshëm të dhunës së protestuesve mbi gazetarin.
Përplasje të forta ka pasur sot me policisë dhe banorëve të zonës së Astirit në kryeqytet, pasi IKMT ndërhyri sot për të prishur banesat pa leje n...
Tensionet në Astir/ Përçahet Opozita jashtëparlamentare, Basha zbulohet ‘tradhtar’ Lesi kundër Bashës
Nikollë Lesi, drejtor i gazetës KJ, Lesi është shprehur se Basha braktisi sot banorët e Astirit. Sipas tij kreu i PD-së Basha duhet t'i tregojë dh...
Dosja e Lulzim Bashës bllokohet në Prokurorinë e Tiranës
Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj thotë se grupi hetimor për kontratat e lobimit në SHBA është përçarë dhe se dosja gjendet në ...
Atentati i Shkozetit, dy ditë pas procesit gjyqësor mbi tokat në Gjirin e Lalëzit
Nga: Anila Hoxha/ TCH Koment/ Para atentatit, në Gjykatën e Apelit Durrës, është zhvilluar një proces që lidhet me tokat në Gjirin e Lalëzit...
Profil/ Si u transformua Valbona, nënë e Alvinit, nga shtëpiake në luftëtare e ISIS? E dashuruar marrëzisht me terroristin përmes internetit…
Makthi i Alvinit zgjati pesë vjet: në 2014-tën, kur ishte vetëm 6 vjeç, e ëma, Valbona Berisha e mori me vete në Siri, për ta rritur në “kopshtin ...
Ambasada SHBA sqaron qëndrimin e saj për rrjetin 5G në Shqipëri: “Gazetaria ‘shkel e shko’ është çorientuese!”
Zonja Leyla Moses-Ones, e ngarkuara me Punë e Ambasadës së SHBA në Tiranë, duke qartësuar qëndrimin mbi Rrjetin G5, ndërkohë i është përgjigjur ed...
Tani Steve Bannon do të blejë Daily Telegraph
Steve Bannon nuk ka hequr dorë nga shtrirja e platformës sovranististe: shfaqet një interes për Daily Telegraph. Por guru-ja ka konkurrentë Nga...
Një fantazi mediatike mbi dënimin e presidentit Donald Trump
Nga: Breitbart/ Siç Dhoma e Demokratëve kërkon të progresojë përpjekjet e tyre ditën e Enjte për të dënuar presidentin Donald Trump, CNN po spe...
Faqja 1 prej 3212345...102030...E fundit »