TCh: Ngërci mes PD e LSI, pa zgjidhje/ Vendimin final për komisionet do ta marrin socialistët
Menjëherë pas konstituimit të parlamentit javën e shkuar supozohej që paraditen e kësaj hëne të nisnin nga puna komisionet parlamentare gjë e ...
Gëzimi humb kontrollin te Eni Çobani: ‘Do digjem me benzinë, jam 39 vjeç kur do gjej unë një vajzë për t’u martuar?’
Të ftuar në rubrikën “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër, Gëzimi dhe Kujtimi. Gëzimi ka treguar se para se babai të humbiste jetën nga Covidi,...
New York Times/ Afganët në Shëngjin: “Shkojmë në plazh, shohim vajza gjysmë të zhveshura. Kjo është parajsa”.
Mbërritja në Shqipëri e një pjese të civilëve afganë të larguar nga frika e hakmarrjes talibane po tërheq vëmendje e mediave ndërkombëtare. Gaz...
Talibanët i thanë Shtypit Britanik: “Ne duam ligjin Islamik, dhe jo vetëm në Afganistan”
JACK MONTGOMERY   Talibanët thanë se duan ligjin islamik brenda dhe jashtë vendit dhe paralajmëruan forcat perëndimore se do të përball...
Kryeministri Rama takon gazetaren e BBC: Nder të punosh krah për krah me Yalda Hakim
Përmes fondacionit që mban emrin e saj ajo shpëtoi dhjetëra vajza nga ferri i Afganistanit duke i strehuar në Shqipëri. Bëhet fjalë për prezant...
Gazetarja afgane ka frikë se talebanët do ta vrasin, ndërron adresë çdo ditë për t’u fshehur
-Gazetarja: "Nëse më gjejnë, do të më vrasin"- Një gazetare afgane po ndryshon vendndodhjen e saj çdo ditë për t'u fshehur nga talebanët, prej ...
Refugjatë afgan në Shqipëri? Zbulohen detajet, nuk ka bisedime aktive me Shqipërinë
Një ditë me parë agjencia e lajmeve Reuters publikoi lajmin se presidenca amerikane e Biden është në bisedime me Shqipërinë dhe Kosovën për të...
Ndahet nga jeta Ramush Tahiri, gazetar, politikan dhe politolog kosovar
Të premten (13 gusht) ka ndërruar jetë politologu kosovar, Ramush Tahiri, njofton Radio Evropa e Lire. Tahiri një periudhë ka qenë këshilltar i...
Gazeta “The Guardian” zbulon metodën e arratisjes së grave nga kampi Al Hol në Siri
Me qindra gra të huaja të lidhura me Shtetin Islamik, janë duke i shpëtuar qëndrimit në kampin Al Hol në Siri duke u martuar me burra që i njohin ...
Shpërthen Çim Peka: Amerika peng i Soros dhe po degradon, hiqini flamujt e SHBA futini në sunduk derisa të mos merren më me Berishën dhe mos mbështesin Ramën
Gazetari Çlirim Peka ka bërë një analizë gjeopolitike ku tregon problemet e Shteteve të Bashkuara, politikës së jashtme dhe të brendshme, si dhe r...
Faqja 1 prej 4512345...102030...E fundit »