Në Tiranë ka media anti- NATO. Lajme të rreme dhe mesazhe anti- perëndimore
Lajme të rreme për NATO në lidhje me bazën ajrore dhe mesazhe anti-perëndimore, raporti i publikuar ditët e fundit, identifikon mediat shqiptare q...
Media: Gimçja i burgjeve tallet me presidentin Meta: “Kushtet në burgje janë të mira, eja shikoji. Shumë drejtues të LSI i ke këtu”
Kërkesa e Presidentit Ilir Meta ishte karshillëk ndaj kryeministrit Rama, sepse ai dhe Monika e dinë shumë mirë si janë kushtet në burgje, mbasi a...
Thuaj se ‘Rama nuk vjen te Meta’; reporterët i besojnë surprizës dhe ‘gjuajnë’ në diell para Presidencës.
Kryeministri Edi Rama ishte i prerë në refuzimin e ftesës së Ilir Metës për bisedime mbi krizën politike, por ashtu si presidenti, por gazetarët k...
Rama nis procesin gjyqësor ndaj gazetarit Peter Tiede të ‘Bild’. Cili është avokati?
Kryeministri Edi Rama i ka dhënë prokurën avokatit gjerman Matthias Prinz, për nisjen e procesit gjyqësore me gazetarin Peter Tiede, pas publikimi...
The Guardian mbi fjalën e lirë: ‘Disa debate duhet të mbyllen’
  Gazeta the Guardian me seli në Mbretërinë e Bashkuar shpjegon këtë javë se ti besh te heshtin opinionet jo te pelqyeshme nuk është nje s...
Ish- deputeti ‘wanted’ humb sfidën me policinë nga ekrani, por fiton shansin që filmohet në aktin e kapjes nga policia.
Demokrati ish- deputet Bardh Spahia është ndaluar nga policia, pasi ishte shpallur në kërkim. Top Channel ka transmetuar live pamjet nga ndalimi i...
Negociatat me BE/ DW: Sot vetëm deklaratë! Roth: ‘Gjermania vendos në vjeshtë’
Ministrat e Jashtëm të BE pritet të nxjerrin vetëm një deklaratë për rëndësinë strategjike të Ballkanit për Evropën e nuk do të japin një datë për...
Media: Të pavërtetat i rrjedhin rrugës gazetarit të ‘Bild’
Përgjimet e botuara nga “Bild”, që duket se janë të montuara diku në Tiranë, dhe që në fakt i kanë bërë ' gjëmën'  mikut të tyre gazetar freelance...
Vrasja e truprojes së Ramës- e sajuar me gëzim. Lleshaj u bën thirrje mediave dhe publikut.
Pas publikimit të lajmit nga ish-kryeministri Sali Berisha se nga sulmi i militantëve të PD mbi eskortën e kryeministrit Edi Rama në Librazhd, ka ...
Basha nën akuzë/ Mother Jones, revista amerikane që denoncoi financimet ruse, komenton hetimin në Shqipëri
Revista amerikane 'Mother Jones' e ka përcjellë me shpejtësi lajmin e thirrjes së Lulzim Bashës në Prokurori, duke theksuar që në titullin e artik...
Faqja 11 prej 37« E para...910111213...2030...E fundit »