Vdes Ettore Bernabei, drejtori i RAI-t: Ishte 95 vjeç
Ai ishte 95 vjeç. Kishte lindur në Firence, ku ishte diplomuar për Letërsi Moderne dhe kishte drejtuar që nga 1951 deri në 1956, “Il giornale del ...
Arianna Huffington do të largohet nga Huffington Post
Bashkë- themeluesja e Huffington Post,  Arianna Huffington tha sot se do të largohet nga kjo kompani për t’u përqendruar në drejtimin e një sipërm...
“Corriere della Sera”: Rrugëtimi i “profesorit” Bledar Ibrahimi dhe rrjeti i xhihadistëve
  Gazeta e përditshme italiane “Corriere della sera” ka publikuar sot në faqet e saj një analizë mbi rolin dhe figurën e shqipta...
Faqja 31 prej 31« E para...1020...2728293031