Qeveria ndryshon buxhetin për vitin 2020 si rezultat i Covid-19
Në kuadër të përballimit dhe kapërcimit me sukses të situatës së shkaktuar nga COVID 19, Këshilli I Ministrave ka miratuar propozimet e Mini...
Coronavirus do të jetë një “pandemi me cikle”. Ja sa do të zgjasë (vërtet)
  Studimi i studiuesve në Imperial College London: hipotezë e cikleve ose mbyllje totale. Vaksina ende shumë larg Nga: Giorgia Baroncin...
Koreja e Veriut thotë se Trump i ka shkruar Kim-it, duke i ofruar bashkëpunim mbi koronavirusin
  (Reuters) - Koreja e Veriut mirëpriti të shtunën atë që tha se ishte një letër e Presidentit amerikan Donald Trump drejtuar Kreut të Koresë ...
Apeli i Salvinit drejtuar Presidentit Mattarella: “Tani mbyll gjithçka”
Lideri i Lega-s iu drejtua presidentit sepse "të tjerët nuk na dëgjojnë". Ja pesë kërkesat e Salvinit për Mattarella-n Giorgia Baroncini - "...
Mike Pence: Koronavirusi, rreth tre herë më ngjitës se gripi
CHARLIE SPIERING   Zëvendes Presidenti Mike Pence përsëri i kërkoi popullit Amerikan të premten të ndiqte udhëzimet federale për të kuf...
Yuri Kim: “Ata që përpiqeshin të dobësonin Shqipërinë vite më parë, janë duke u përpjekur sërish… dhe shtiren si shpëtimtarë”
Ambasadorja e SHBA në Tiranë tha se ata që përpiqeshin të dobësonin Shqipërinë vetëm disa vite më parë, janë duke u përpjekur sërish – duke përdor...
Placido Domingo jep dorëheqjen nga Unioni i Operas, dhuron 500,000 dollarë
JOCELYN GECKER Associated Press Mars 20, 2020,   SAN FRANCISCO (AP) - Superylli Plácido Domingo ka dhënë dorëheqjen nga unioni amer...
Kina thotë se Pompeo ‘po gënjen’ në përplasjen e re mbi koronavirusin
AFP Mars 20, 2020, Shtetet e Bashkuara dhe Kina të Premten kanë sjelle përplasjet e tyre në rritje rreth pandemisë së koronavirusit në median socia...
Kina kërkon falje për Li Wenliang, ndëshkuar se dha alarmin për virusin
Li ishte i pari që njoftoi alarmin koronavirus në internet. Tani Pekini po kërkon nje ndëshkim për funksionarët e policisë së Wuhan që paralajmëru...
Letra e mjekut të njohur shkodran drejtuar bashkëqytetarëve
Nga: Prof. Dr. Arben PILACA Të dashur Shkodranë, unë jam një djalë lindur, rritur dhe bërë burrë në Shkodër. Aty kam shumë çka edhe pse sot, un...
Faqja 10 prej 478« E para...89101112...203040...E fundit »