Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara
Departamenti i Shtetit ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara të Kryetarit të Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako dhe anëtarëve të familjes së tij. ...
Presidenca vë në provë lajmet ‘fake’: ‘Tërmeti apokaliptik do të godasë Shqipërinë’,
Këshilltari i Presidentit të Republikës për Çështjet e Sigurisë Kombëtare, Bahri Shaqiri vijon që t’u qëndrojë deklarimeve në letrën që Presidenti...
Kryeministri Rama në konferencën para pushimeve: Përshkrimi i vitit në sfondin e lëvizjes anti- shtet’.
Kryeministri Edi Rama, ‘sallën e hartave të Kryeministrisë, po zhvillon një bashkëbisedim përmbyllës me gazetarët, para pushimeve të gushtit. A...
Bashkia e Lushnjës, si Babë Dudë Karbunara, ‘e paprekshme’.
KOMENT/ Babë Dudë Karbunara është një nga patriotët e mëdhenj të vendit tonë, i kthyer gati- gati në ‘njeri i mirë’ ku eshtrat e tij mund të japin...
Gjendja e presidentit Meta, e pabesueshme. Sheh një ëndërr me tërmet ‘apokaliptik’ në Ballkan, por…
KOMENT Sot pasdite, presidenti i Republikës, Meta, është shfaqur me një ëndërr të frikshme. Menjëherë ka shkruar një letër për instituciont kry...
UK thotë se BE duhet të bëjë kompromis mbi Brexit
Kryeministri britanik, Boris Johnson ditën e hënë i bëri thirrje liderëve të BE të hedhin poshtë opsionet  e tyre për rinegociata mbi Brexit, përd...
Fatmir Mehdiu veçohet nga PD: ‘Jemi gati të hyjmë në zgjedhje…, kundërshtarin politik nuk e zgjedhim ne’.
Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka deklaruar se do të marrë pjesë në zgjedhjet e 13 tetorit. Sipas tij, detyra e forcave politike, është ...
Si e tjetërsuan Kinostudion Berisha dhe Basha; si dhe ‘Teatri’ sot…
-...qeveria e drejtuar nga kryeministri Sali Berisha mori një vendim për t’u dhënë në përdorim ambientet e Kinostudios, rreth 80 mijë metra katror...
SHTOHEN ZËRAT KUNDËR BASHËS. ISH MINISTRI I BERISHËS: PD RREZIKON TË ASGJËSOHET SI ALTERNATIVË
Ish ministri i Arsimit në qeverinë “Berisha”, Myqerem Tafaj i shtohet listës së kritikëve ndaj Bashës brenda PD-së. Në një analizë të stuatës në t...
BE tërheq Hungarinë në Gjykatën Europiane lidhur me ligjet “Stop Soros” për emigrimin anti-ilegal
Nga: CHRIS TOMLINSON Komisioni Evropian ka filluar një proces që do ta shohë qeverinë hungareze të merret në Gjykatën e Drejtësisë të Bashkimit...
Faqja 10 prej 340« E para...89101112...203040...E fundit »