Bursa e Energjisë/ Yuri Kim: Hap i madh drejt një energjie të sigurtë!
Ambasadorja Amerikane, Yuri Kim ka qenë e pranishme në ceremoninë e zhvilluar në kuadër të nisjes së operimit të Bursës Shqiptare për Energjinë me...
Edi Rama nga podkasti me gazetaren britanike Taylor: ‘Erdhe këtu takove djallin’
Gazetarja britanike Alice Taylor do të jetë e ftuara radhës e kryeministrit Edi Rama në episodin e dytë të podkastit ‘Flasim’. Kreu i qeverisë ka ...
Pagat e reja janë fryt i punës së përbashkët të çdo shqiptari: Rama
Kryeministri Edi Rama ka folur sërish për rritjen e pagave për punonjësit e shëndetësisë, arsimit e policisë së shtetit e burgjeve. Rama shkruan s...
Rama uron Pashkën Katolike: Ringjallja e Krishtit celebron dashurinë e pafundme dhe sakrificën për njeriun
Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët katolikën për festën e Pashkës. Përmes një postimi në rrjetet sociale. Rama shprehet se ringjallja e ...
Glover në Tiranë: “Kemi ardhur pa axhende fiske. Do vëzhgojmë situatën para, gjatë dhe pas zgjedhjeve vendore!”
Shefja e misionit të vëzhguesve të OSBE/ODIHR, Audrey Glover po zhvillon konferencën e parë për mediat, pas mbërritjes në Shqipëri në kuadër të mi...
Yuri Kim viziton 7 qytete në Veriun e Shqipërisë
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka vizituar këto ditë disa qytete në Veriun e Shqipërisë. Ambasada amerikane ka ndarë disa foto nga takimet e sa...
Audrey Glover, e dëbuar në vitin 1996, rikthehet si shefe e misionit të vëzhguesve të ODIHR për 14 Majin.
Audrey Glover u caktua si Shefe e Misionit të Vëzhguesve të ODIHR për zgjedhjet vendore të “14 Majit”. Glover do të drejtojë ekipin me 324 vëzh...
Sportistët elitarë vishen me grada ushtarake, që nga sot pjesë e ushtrisë!
Qeveria shqiptare zhvilloi këtë të enjte ceremoninë për dhënien e gradës ushtarake "Kolonel" për sportistët kampionë të Shqipërisë dhe Kosovës që ...
Rama: Ushtarakët tanë, brenda pak vitesh, do të paguhen me mesataren e lartë të NATO-s.
Ushtarakët shqiptarë do të paguhen me mesataren e lartë të NATO-s. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama këtë të enjte. Ai theksoi se ‘kjo do të ndo...
Rusia organizon takim për të drejtat e fëmijëve në Këshillin e Sigurimit, SHBA, Britania dhe Shqipëria largohen nga seanca
Moska përdori presidencën e saj të radhës të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për të organizuar një takim jozyrtar mbi fëmijët ukrainas të deportu...