Rama i kthehet fushatës. Nga Kamza tha se: Më i rëndësishëm është heqja e apendisitit më dy koka.
Pas ndërhyrjes kirurgjikale për heqjen e apendisitit, kryeministri Rama i është kthyer aktiviteteve elektorale dhe i pari është në Kamëz. Rama ...
Rrëzohet ankimimi i Berishës edhe në Kolgjin Zgjedhor. Logot e partive do të jenë në fletën e votimit
Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar ankimimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për të hequr logot e partive nga fletët e votimit. Gazetarja e ABC News, Erne...
Rrëfehet piktori Hasan Nallbani: Doja të isha mjek, por nuk më dhanë të drejtë studimi”.
Ndonëse afër të 90-ave, piktori i njohur, Hasan Nallbani nuk harron asnjë moment që ka shënjuar jetën e tij. Gjatë rrëfimit në emisionin “Pas Mesn...
Presidenti Milatoviç: Mali i Zi më mirë të jetë pjesë e Ballkanit të Hapur se e Ballkanit të mbyllur
Presidenti i Malit të Zi, Jakov Milantoviç ka konfirmuar qasjen e tij pozitive ndaj Ballkanit të Hapur, duke u shprehur se më mirë që shteti i vog...
Pse marrosen këta që duan të çajnë sheshin?
  Frrok Çupi A kanë lindur të marrë, apo bëhen?. Nga vjen kjo punë? Shpesh po mendoj se zgjedhjet, domethënë pluralizmi e liria, janë fa...
Meta e Kryemadhi 700 mijë dollarë për të dalë foto me Trump? SPAK merr në pyetje ish-deputetin e LSI-së
Prokuroria e Posaçme ka marrë në pyetje disa ditë më parë ish-deputetin e Lëvizjes Socialiste për Integrim Indrit Brahimllari, në lidhje me lobimi...
Rama nis sot aktivitetet, merr pjesë në iftarin e shtruar për Ramazan
Kryeministri Edi Rama rinis aktivitetet pas operacionit. Ai do marrë pjesë në iftarin e shtruar për besimtarët myslimanë me rastin e muajit të ram...
Kryeministri Rama la spitalin, falenderon ekipin mjekësor dhe miqtë
  Një ditë pas ndërhyrjes kirurgjikale  në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, kryeministri Edi Rama ka reaguar publikisht me një sh...
Konflikti në Sudan, paqja në afat të shkurtër nuk ka gjasa
James Copnall/ Analist i BBC-së në Sudan Mendimi im është se një zgjidhje e negociuar për këtë konflikt nuk ka gjasa të ndodhë, në një afat të ...
Frederik Ndoci: Prandaj e dua Benetin, sepse e njeh dhe e do Shkodrën
Këngëtari i njohur Frederik Ndoci, ka replikuar me Bashkinë Shkodër, pas një koncerti që ka organizuar me këngëtarët shkodranë, në të cilin atë nu...