Policia: Në gjashtë muaj u arrestuan 48 efektivë, 208 të tjerë u referuan në Prokuror
Paligjshmëria, shkelja e ligjit, veprimet korruptive, sjellje të pahijshme, apo komunikim jo etik kanë çuar në pranga 48 efektivë të Policisë së S...
Rama: Shqipëria largohet nga Europiani me kokën lart, luajti futbollin më të mirë ndonjëherë
Shqipëria u eliminua nga Euro 2024, pasi humbi në sfidën ndaj Spanjës. Kryeministri Edi Rama thotë se kombëtarja kuqezi e kreu misionin e saj, ndë...
Një eko-turne nëpër mrekullitë e Shqipërisë? Është si të kthehesh pas në kohë: The Guardian.
Me parqe kombëtare madhështore dhe një mënyrë tradicionale jetese, vendi ballkanik ofron një përvojë të paharrueshme për vizitorët e huaj, shkruan Teresa Machan në një artikull të botuar në të për...
EURO 2024/ Rama motivon kuqezinjtë përballë Spanjës: Kombëtarja jonë e re do të dalë me kokën lart!
TIRANË- Në prag të sfidës për “jetë a vdekje’ të Kombëtares së Shqipërisë kundër Spanjës për të vijuar më tej në Euro 2024, ka reaguar kryeministr...
Komisioni Evropian nis hetim ndërkombëtar për ‘blackout”-in, u prek Shqipëria dhe tre shtete të tjera
Komisioni Europian pritet të nisë një hetim ndërkombëtar për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë të premtes në katër v...
“SPAK të punojë sikur është në Sahara”, Moisiu: Pse “ustallarët” i sulmojnë prokurorët nga familjet…
Ish-presidenti Alfred Moisiu vlerëson punën e bërë deri më tani nga Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion dhe shprehet se ka besim te kjo strukturë....
Rama: Qytetarëve u dërgohen mesazhe në emër të personave publikë. Verfikojeni që të shmangni kurthin e kësaj loje kriminale
Disa persona publikë janë dëmtuar nga një lojë mashtruese me kompjutera që imitojnë numrin e telefonit. Kështu bën me dije kryeministri Edi Rama, ...
Divorci me Ilir Metën, Monika Kryemadhi reagon për “Zërin e Amerikës’: Më parë dua të di shkakun.
Ish presidenti i Republikës Ilir Meta, njoftoi dje se ka nisur procedurat e divorcit nga bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi, pas 26 vitesh marte...
Meta deklaron divorcin me Kryemadhin: Nga sot është ish-gruaja ime! Kam njoftuar edhe djalin…
Në një intervistë televizive për Syri TV, ish-presidenti Ilir Meta deklaroi për herë të parë se Monika Kryemadhi nuk është më bashkëshortja e tij. Ilir Meta shtoi se për këtë çështje ka nisur d...
Mark Rute do të jetë Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s
Kryeministri holandez në largim Mark Rutte do të jetë Sekretari i Përgjithshëm i ardhshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që ...