Edi Rama bën lajm edhe në një event formal, gjatë marrjes së kryesimit të OSBE-së. Si do të sulen kritikët?!…
Koment/ Sot Shqipëria merr stafetën e drejtimit të Organizatës. Lajmin e ka bërë me dije Ministri Cakaj nëpërmjet një postimi në facebook “Sot ...
Erdogan inauguron në Kembrixh “xhaminë e parë ekologjike të Evropës”
-Vizita e Presidentit Erdogan në Kembrixh u shoqërua si nga tubimet e mbështetësve të tij si edhe nga manifestime kundër tij- Nga: Gerry Freda ...
Samiti i NATO-s, Macron, Trudeau dhe Johnson kapen tek tallen me Trump.
Një video e transmetuar në rrjet tregon tre liderët që janë protagonistë të një sipari në të cilën duket se ata flasin keq për Donald Trump Nga...
Rama, opozitës së re në Parlament: ‘Ju jeni gërmadha e tërmetit të opozitës!’
Pasojat e tërmetit të opozitës, këtu i ka quajtur kryeministri Rama deputetët e opozitës së re të pranishëm në sallën e Kuvendit ndërsa mbajtI një...
Mbledhja e Kuvendit/ Rama shuan kureshtjen e ‘politikës korrekte’; zbulon se sa është fondi i emergjencës
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar nga salla e Kuvendit se sa është fondi fillestar që do të akordohet nga buxheti i shtetit për të përballuar situ...
Ndërsa Trump kryeson drekën e klubit të dy-përqindshave të NATO-s, vlerëson Aleancën si të jashtëzakonshme dhe më të fortë
Nga: OLIVER JJ LANE Presidenti Donald Trump ka përshëndetur NATO-n e rifreskuar, duke i thënë shtypit se tani ishte "më e çuditshme se ç'kishte...
Rama: Banorët e akomoduar në hotele, në janar do të jenë me shtëpi
Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së shtabit të emergjencave, ku ishte i pranishëm edhe Komisionierin e BE për Menaxhimin e Krizave, Janez Len...
PS do të mbështesë Olsian Çelën për kryeprokuror/ Burimet
Burime nga Partia Socialiste bëjnë me dije se përpara seancës plenare, do të ketë mbledhje grupi, ku do të merret vendim për të mbështetur Olsian ...
Kryeministri Rama: Së shpejti dosjet e para penale mbi abuzimet në ndërtim
Në një mbledhje të jashtëzakonshme të qeverisë të zhvilluar mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama deklaroi se së shpejti do të ketë rezultatet ...
NJË “TËRMET” QË MUND TA KISHIM EVITUAR
Nga: Astrit Patozi/ Shoqëritë e avancuara nuk presin asnjëherë që të bien tërmetet për t’u shkundur. Ato përgatiten t’i presin fatkeqësitë, duke u ...
Faqja 3 prej 40412345...102030...E fundit »