Presidenti Meta shfaqet si anglofolës dhe paralajmëron 2 Mars të dytë
Pak para votimi të ndryshimeve kushtetuese, Presidenti i vendit, Ilir Meta, risjell në vëmendje protestën e 2 Marsit. Me një mesazh të “kodua...
Kuvendi sot kalon ndryshimet Kushtetuese dhe Bye!, rikthehet në shtator.
Në ora 10:00 ka nisur seanca plenare në Parlamentin e Shqipërisë ku do të diskutohet dhe më pas votohen ndryshimet kushtetuese për hapjen e li...
Shtetet e Bashkuara: Mos vononi Gjykatën e lartë/ Kim: ‘Vonesa jo vetëm vonon, por e mohon’ Drejtësinë
Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka zhvilluar sot një bisedë online me përfaqësues të KLGJ e GJL. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, diplo...
“Dosja 339”, 22 komisionerë në pranga. 7 janë të PS, 8 të PD, 3 të LSI dhe 3 të PR
Andi Bora/ TCH 21 komisionerë zgjedhorë dhe 1 qytetar u vunë në pranga mbrëmjen e së hënën në zonën e Tiranës dhe Durrësit, në funksion të ...
Ndryshimet Kushtetuese/ Pasnesër votimi në Kuvend, opozita kërkon ‘Venecie’
Që prej orës 11 të paradites eshte zhvilluar  mbledhja e radhës e Këshillit Politik me në fokus listat e hapura dhe koalicionet.  Gazetari i ...
SPAK kryen arrestimin e 22 komisionerëve të dosjes 339. Rama: ‘Ky është mësim për depolitizimin e administratës zgjedhore!
Zbardhen detaje të reja në lidhje me komisionerët e arrestuar për zgjedhjet vendore në Durrës në 2016. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për “Ba...
Sistemi i yjeve amerikanë në mbrojtje të Kosovës. Si ka mundësi?
Emanuel Pietrobon Kultura popullore dhe argëtimi janë ndër më të fuqishmet instrumenta që një fuqi politike disponon për të plazmuar bindjet e ...
Erion Veliaj preket nga coronavirusi: ‘Jam mirë, unë dhe familja’.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj është prekur nga koronavirusi. Lajmin e ka konfirmuar vetë ai nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale...
Yuri Kim dhe Soreca, sot në zyrën e Ramës/Vlerësojnë qëndrimin e qeverisë…
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca u takuan me kryeministrin Rama sot për rreth një or...
Kuvendi/ Manja: Ilir Meta ka shkelur Kushtetuitën, ka rrezikuar stabilitetin, ka vënë veten mbi Kushtetutën!…, por nuk shkarkohet.
Deputeti socialist Ulsi Manja dhe njëkohësisht kreu i komisionit të posaçëm hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta po raporton në Kuve...
Faqja 3 prej 53612345...102030...E fundit »