At Zef Pllumi në 95 vjetorin e lindjes: ‘PD mori Rustem Gjatën dhe na vodhi Partinë’.
Gazetari shkodran Senad Nikshiqi ka sjellë në vëmendje një fakt interesant në 95 vjetorin e lindjes së At Zef Pllumit. Pa bërë asnjë koment, ga...
Kriza greke vjen në Festivalin e Venecias/ Pritet çmim për filmin politik të regjisorit Gavras mbi librin e Varoufakis
Regjisori greko-francez, Costa Gavras, pritet të marrë një çmim prestigjioz në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Venecia, kur edhe filmi më i f...
Shfrytëzuesit e gurit të Tomorit iu imponohen të gjithëve, madje edhe të sëmurëve: ‘Stop rrugës!’
Tashmë është e njohur çfarë ka ndodhur me gurin dekorativ në malin e Tomorit: Për llogari të disa ‘dinosaurëve’ politik dhe financiar të korrupsio...
A DO TË NDËRMEJTËSOJNË GJERMANËT PËR ZGJIDHJEN E KRIZËS? PD PRET EVITIMIN E AMERIKANËVE
Koment/ Bundestagu Gjerman duket më i gatshmi për momentin në marrjen e rolit të negociatorit për zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri. P...
Rama: “Mollët e kalbura” jo në PS, dokumentet e PD për Valdrin Pjetrin u morën me ryshfet.
Rikthimin në punë prej pushimeve, kryeministri Edi Rama e nisi nga Lezha, nga ku drejtoi një takim me drejtuesit e PS, për zonën e veriut. Një bur...
PËR ÇFARË SHËRBEJNË “HERONJTË” E FUNDIT TË DEKRIMINALIZIMIT?
Nga: Astrit Patozi/ Dekriminalizimi ka qenë që nga fillimi një ligj poshtërues për vendin, i cili kishte shkak dhe pasojë kryesisht vesin e “Ri...
Ibsen Elezi, “lutje” Bashës: Hiqe nga PD çunin e Rustemit dhe “Kërmillin”
Me rastin e Ditës së Kujtesës së krimeve të Komunizmit, ish kryetari i Partisë Demokratike të Kukësit, Ibsen Elezi, i njohur dhe si një kritik kon...
Në krevat me Etilda Gjonaj/ Koment
Nga: Bledi Mane Vapë ishte edhe atëhere, gusht i nxehtë, Tirana gjysëm e boshatisur dhe bashkë me gazetarët edhe lajmet ishin me pushime. Pusho...
Opozita- ndaj Amerikës, si maoistët kundër Maos me foton e Maos në duar.
Nga: Spartak Ngjela/ Siç dihet, tani, ish opozita shqiptare është larguar nga Parlamenti; donte të kryente një kryengritje, por dështoi. Kurse ...
Kajmaku reagon kundër PD, duke zgjedhur fjalë nga zanati i fruta- perimeve: ‘limon i shtrydhur’.
Kryetari i Bashkisë i Vorës, Agim Kajmaku i është përgjigjur akuzatores PD duke huazuar fjalë nga fjalori i biznesit të tij në Greqi ku importonte...
Faqja 30 prej 373« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »