Dy shtete që nuk burgosin dot dy kriminelë në Shqipëri. Kujtoni New York-un e viteve ’30.
Nga: Laert Skiro/ Përfaqësuesi zyrtar i Departamentit të Shtetit i Shteteve të Bashkuara, ambasadori Donald Lu, sot në mëngjes deklaroi se ‘dy ...
Robert Elsei, albanolog kanadez, ndahet nga jeta në moshën 67 vjeç.
Është ndarë nga jeta, në moshën 67 vjeçare, albanologu i shquar kanadez, Robert Elsie, një ndër studiuesit më të mëdhenj të gjuhës dhe letërsisë s...
​ Në Shtëpinë e Bardhë punojnë Ylli dhe Ylber Bajraktari, shkruan Thaçi
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar se ka mësuar se në Shtëpi të Bardhë punojnë dy kosovarët Yll dhe Ylber Bajraktari. Presidenti i ka t...
EDI PALOKA, APO EDI PAKOKA.
Nga: Agim Xhafka/ Fb Dje në parlament një zonjë nga Mirdita, e arsimuar në Itali, e punësuar në një biznes blegtoral, mbajti një fjalë që njëzë...
Beatrix Von Storch, lidere e AfD: “Nuk jemi ne ekstrem i djathtë, por Merkel shkoi majtas”
Lidere e Partisë djathtiste ‘Alternativa për Gjermaninë’ (AfD), zonja Von Storch, e cila ishte surpiriza e zgjedhjeve në Gjermani, duke hyre ne Pa...
KUVENDI, SI ZYRË E KONSPIRACIONIT TË CUNGUAR.
Nga: Laert Skiro/ Deri tani është thënë shpesh se në Kuvendin e Shqiërisë të periudhës post- diktaturë, çdo legjislaturë zgidhen me dorë spiunë...
Nga Schulz tek Hollande: Partitë e majta janë shembur përdhe
Nga: Il Giornale/ Edhe zotat (e vetëshpallur) rrëzohen. Nuk flasim vetëm për udhëheqës politikë, por edhe për partitë e tyre. Progresiste, n...
Mazhorancë e çoroditur – Opozitë qaramane!
Nga Nard Ndoka/ Partia Demokratike i ka dhënë çdo gjë Partisë Socialiste për reformën zgjedhore: ndryshim sistemi elektoral, ndryshim kushte...
Fishekzaret e Tv Ora News shurdhojnë programet e Tv Klan.
Nga: L. Skiro/ Fillimisht nuk po kuptonim pse ancorwoman, Juli Xhakaxhi, e ABC News, u tremb një herë, pastaj afroi dorën te veshi e tha "na fa...
Tani po, mund të flasim për ‘vizat’.
 Frrok Çupi/ Sa herë është thënë se ‘BE do të vendosë vizat’ për shqiptarët... Kurrë nuk ka pasur substancë, sepse BE ishte me dy krahët hapur për të...
Faqja 30 prej 129« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »